نسخه چاپی

تشكر انور قرقاش از ترامپ بابت تحریم‌های ایران

انور قرقاش در پنجمین نشست استراتژیك ابوظبی با طرح ادعایی بی اساس در مورد نقش ایران در منطقه از متحدان غربی خواست اقدامات قوی‌تری علیه ایران داشته باشند.

به گزارش نما، انور قرقاش، مشاور وزیر امورخارجه امارات امروز در این نشست استراتژیک که به مدت دو روز برگزار خواهد شد، در اظهارات بدخواهانه خود علیه کشورمان از دونالد ترامپ به خاطر اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران قدردانی کرده و با «تهدیدآمیز» قلمداد کردن عملکرد ایران در منطقه، آن را محکوم کرد.

قرقاش ضمن طرح این ادعا که نقش ایران «اولین نیروی به وجود آورنده بی‌ثباتی در منطقه» است، گفت که رویکردهای منعطف شکست خورده‌اند و از متحدان غربی خواست که اقدامات قوی‌تری علیه ایران و نقش آن در منطقه داشته باشند.

این کنفرانس در جلسات مختلفی پیرامون سیاست کشورهای مختلفی از جمله ایالات متحده آمریکا، روسیه واروپا تشکیل خواهد شد و همچنین به بررسی جریان‌های مختلف موجود جهان عرب از جمله ایران و قطر خواهد پرداخت. این همایش به سیاست‌گزاران برجسته، متخصصان و مقامات اجازه خواهد داد تا در مورد مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی به بحث و گفت‌وگو و تبادل نظر بپردازند.

به گزارش ایسنا، برخی کشورهای عربی با ادعاهای بی اساس خود در مورد نقش ایران در بی ثباتی منطقه همواره در روند صلح و ثبات کشورهای منطقه ایجاد اخلال کرده و با اعتماد و وابستگی بی‌جای خود به برخی متحدان خود مانند آمریکا استقلال کشورهای خاورمیانه را به خطر می‌اندازند.

از مهم‌ترین موضوعات نشست سالیانه ابوظبی نقش ایران ، قطر ، ترکیه و مساله معامله قرن خواهد بود.

پیش از این نیز نشست سالیانه مناظره استراتژیک ابوظبی باحضور انور قرقاش وزیر مشاور امارات در امورخارجه، عمرو موسی دبیرکل سابق اتحادیه عرب، محمد جبریل رییس جبهه متحد ملی لیبی و نخست‌وزیر سابق این کشور، جیمز جونز از فرماندهان سابق ناتو و مشاور سابق امنیت ملی آمریکا، میشل چرتوف رئیس سابق سازمان امنیت داخلی امریکا و شیخ محمد الصباح وزیر خارجه پیشین کویت در آن حضور داشتند.

۱۳۹۷/۸/۲۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: