نسخه چاپی

درخواست عفو بین الملل برای جلوگیری از ارسال سلاح به یمن

بنابر اعلام ­عفو بین الملل جریان ارسال تسلیحات به یمن باید هر چه زودتر متوقف شود این در حالی است كه كشور‌هایی مانند انگلیس، آمریكا، اسپانیا و كانادا همچنان به عربستان و ائتلافش سلاح می‌فروشند.

به گزارش نما، پایگاه اینترنتی عفو بین الملل با اشاره به برخی از وحشی گری‌های عربستان سعودی از جمله اعدام و شکنجه، سرکوب فعالان و روزنامه نگاران و پژوهشگران، قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد در کنسولگری خود و تشدید بحران انسانی در یمن، اعلام کرد این کشور در تلاش است با کارزار پر هزینه روابط عمومی خود، حواس‌ها را به مسائل دیگری معطوف کند.

عفو بین الملل در ادامه اعلام کرد، به رغم تلاش‌های سعودی ها، نادیده گرفتن جنگ در یمن دشوار بوده و جهان از مشاهده تصاویر کشته یا قطع عضو غیرنظامیان در یمن مبهوت مانده است. یمنی‌هایی که با بمب‌های ساخت آمریکا و انگلیس دچار این آسیب‌ها می‌شوند و بیمارستان ها، مدارس و بازار‌های آن‌ها ویران می‌شود.

بنابر اعلام این سازمان مستقر در لندن، جریان ارسال تسلیحات به یمن باید هر چه زودتر متوقف شود و کشور‌هایی مانند آلمان، هلند و نروژ همین حالا هم فروش سلاح را به عربستان سعودی و ائتلاف آمریکایی متوقف کرده اند.

این در حالی است که کشور‌هایی مانند انگلیس، آمریکا، اسپانیا و کانادا همچنان به عربستان و ائتلافش سلاح می‌فروشند.

۱۳۹۷/۸/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: