نسخه چاپی

قانون جریمه مشمولان غایب تا پایان سال ۹۷ اجرا می‌شود

سردار كریمی خاطرنشان كرد: قانون جریمه مشمولان غایب تا پایان سال ۹۷ اجرا می‌شود.

به گزارش نما، سردار ابراهیم کریمی اظهارکرد: قانون جریمه مشمولان غایب، تا پایان سال ۹۷ اجرا می‌شود، بنابر این مشمولانی که تا پایان امسال بیش از ۸ سال غیبت دارند، می‌بایست در فرصت محدود باقی مانده برای ثبت درخواست خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) اقدام و با پرداخت مبلغ جریمه، از این معافیت بهره‌مند شوند.

وی بیان کرد: از آنجا که اجازه تردد مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور با بیش از ۸ سال غیبت بستگی به تعیین وضعیت خدمتی آنان دارد، این گروه از مشمولان می‌بایست با انجام خدمت سربازی و یا بهره مندی از قانون جریمه مشمولان غایب، وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه در سال جاری بیش از ۳۶ هزار درخواست ثبت شده است، افزود: قانون جریمه مشمولان غایب حدود چهار سال است که براساس قانون بودجه سالانه، تمدید شده و تا پایان سال ۹۷ نیز ادامه دارد، بنابر این سال آینده این قانون اجرایی نمی‌شود و مشمولان غایب می‌بایست به خدمت سربازی اعزام شوند.

سردار کریمی خاطرنشان کرد: متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا سامانه به شماره ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ از آخرین اخبار مربوط به قانون جریمه مشمولان غایب مطلع شوند.

۱۳۹۷/۹/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: