نسخه چاپی

اهمیت هوشمندسازی در نیروی انتظامی

سردار منتظرالمهدی، با تاكید بر اهمیت هوشمندسازی در نیروی انتظامی، عنوان داشت: پلیس پایتخت با راه اندازی مركز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و همچنین استفاده از دوربین‌های انتظامی در ماموریت‌ها و شهرها، نشان داده است كه در این امر پیشرو است.

به گزارش نما، سردار سعید منتظر المهدی در همایش واکاوی آسیب‌های امنیتی و انتظامی، فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، با اشاره به معجزه کلام در ارتباطات انسانی، گفت: گاهی یک کلام ناصحیح می‌تواند پیرامون افراد را برهم بزند و امید را از او بگیرد.

وی با اشاره به این که در گذشته اصطلاحات انتظامی با امروزه متفاوت بود، افزود: در مبحث راهنمایی و رانندگی سخن از تلفات و ضایعات بود، اما امروزه به جای آن از کلمه جان باختگان استفاده می‌کنند که در مبحث شنیداری بسیار تاثیرگذار است.

این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به اهمیت نوع گفتمان فرماندهان کلانتری‌ها و مقر‌های انتظامی، اظهار داشت: کلام، اثری عمیق در ضمیر ناخودآگاه انسان می‌گذارد پس در این راستا باید به تاثیرات روانی کلمات اهمیت داد.

مشاور فرمانده ناجا، با اشاره به اینکه برای اولین بار استراتژیست‌های بریتانیایی در مکاتباتشان از واژه عملیات روانی استفاده کردند، گفت: عملیات روانی، اقدامی هوشیارانه و برنامه ریزی شده برای تغییر اذهان عمومی است.

سردار منتظرالمهدی، با تاکید بر اهمیت هوشمندسازی در نیروی انتظامی، عنوان داشت: پلیس پایتخت با راه اندازی مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و همچنین استفاده از دوربین‌های انتظامی در ماموریت‌ها و شهرها، نشان داده است که در این امر پیشرو است.

وی با اشاره به رهنمود‌های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر این که پلیس، یار مهربان و مقتدر است، گفت: خدمت بی منت و سریع به شهروندان ضروری است و باید در ماموریت‌ها به آن پرداخته شود.

مشاور فرمانده ناجا، تصریح کرد: طبیعتا با ساز و کار‌های سنتی، ماموریت‌ها به سر انجام نمی‌رسد، چرا که ماموریت‌ها افزایش یافته و امروز پلیس پایتخت افتخار دارد که در این اقدام، پیشرو است.

سردار منتظرالمهدی، در پایان اظهار داشت: اگر تمام ابزار نوین را داشته باشیم، ولی مدیران تفکر هوشمندانه نداشته باشند، کار به جایی نخواهد رسید و این در حالی است که با تجهیزات و ابزار‌های نوین می‌توان هزینه‌های ماموریت‌ها را کمتر کرد.

۱۳۹۷/۹/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: