نسخه چاپی

یك نظامی كره شمالی به كره جنوبی فرار كرد

ارتش كره جنوبی امروز شنبه اعلام كرد كه یك نظامی كره شمالی با عبور از منطقه مرزی، خود را به نظامیان این كشور همسایه تحویل داده است.

به گزارش نما، یک روز بعد از اینکه در ادامه گرم شدن روابط سئول و پیونگ یانگ یک قطار کره جنوبی به کره شمالی رفت تا زمینه مدرنیزه کردن سیستم حمل و نقل ریلی این کشور را فراهم کند، یک نظامی کره شمالی به کره جنوبی فرار کرده است.

ارتش کره جنوبی امروز شنبه اعلام کرد که یک سرباز کره شمالی به کره جنوبی فرار کرد و با عبور از منطقه مرزی دو کشور، خود را به نیروهای کره جنوبی رسانده است.

به گزارش رویترز، ارتش کره جنوبی همچنین اعلام کرده که نیروهای این کشور در حال تحقیقات از این نظامی متواری کره شمالی هستند.

بنا بر اعلام ستاد مشترک ارتش کره جنوبی، بعد از فرار این نظامی، ارتش کره شمالی تحرکات غیر معمولی در منطقه مرزی انجام نداده است.

فرار این نظامی در شرایطی صورت گرفته که روابط سئول و پیونگ یانگ در ماه‌های اخیر گرم شده و سران دو کشور در راستای مذاکرات برای خلع سلاح اتمی کره شمالی، با هم دیدار دوجانبه داشته‌اند.

در سال‌های گذشته مواردی از فرار نظامیان کره شمالی به کره جنوبی وجود داشته و حتی در یکی از موارد، کار به درگیری‌های پراکنده بین نیروهای مرزی دو کشور انجامید.

۱۳۹۷/۹/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: