نسخه چاپی

تاكید دولت برای كمك به اقشار آسیب پذیر در بودجه

پورشبانان با بیان اینكه به دلیل تاكید دولت برای كمك به اقشار آسیب پذیر در بودجه سال ۹۷، ۲۱۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای مبارزه با فقر مطلق اختصاص یافته است تصریح كرد: در سال ۹۷ نیز ۴۰۰ هزار نفر از جامعه معلولان به تعداد افراد مستمری‌بگیر افزوده شده است.

به گزارش نما، جانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه هزینه اجرای کامل قانون حمایت از حقوق معلولان ١٢ هزار میلیارد تومان است گفت: این قانون باید به شکل گام به گام اجرا شود و پیشنهاد بهزیستی برای اجرای این قانون در سال ٩٨، دو هزار میلیارد تومان است.

پهبد پورشبانان در نشست خبری سازمان بهزیستی که به مناسبت روز جهانی معلولان برگزار شد، با بیان اینکه تعداد افراد مستمری‌بگیر ماهیانه، در ابتدای سال ٩۶، ۵٣٠ هزار نفر بوده‌اند، افزود: حدود ۸٠ درصد از این تعداد از میان معلولان بوده‌اند.

وی با بیان اینکه دولت علی رغم مشکل کمبود منابع مالی در برنامه ششم توسعه، منابعی را برای ارتقای مستمری مددجویان از امسال در نظر گرفته است اظهار کرد: رشد ٣.٢ برابری مستمری ماهیانه مددجویان از سال گذشته در همین راستا بوده و افزایش بودجه در سال آینده نیز با وجود مشکلات اقتصادی در بودجه دولت دیده و ادامه دارد.


وی با بیان اینکه به دلیل تاکید دولت برای کمک به اقشار آسیب پذیر در بودجه سال ۹۷، ۲۱۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای مبارزه با فقر مطلق اختصاص یافته است تصریح کرد: در سال ۹۷ نیز ۴۰۰ هزار نفر از جامعه معلولان به تعداد افراد مستمری‌بگیر افزوده شده است.


۱۳۹۷/۹/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: