نسخه چاپی

اردوغان دوباره به جنگ لفظی با ولیعهد سعودی رفت

رئیس‌جمهوری تركیه اظهار داشت: واقعیت جنایت قتل جمال خاشقجی كه دولت عربستان سعی كرد ابتدا آن را انكار و سپس سعی كرد واقعیت را مخدوش كند و نهایتا به وقوع آن اعتراف كرد برتری موضع قاطع تركیه را به اثبات رساند.

به گزارش نما، رئیس‌جمهوری ترکیه اظهار داشت: واقعیت جنایت قتل جمال خاشقجی که دولت عربستان سعی کرد ابتدا آن را انکار و سپس سعی کرد واقعیت را مخدوش کند و نهایتا به وقوع آن اعتراف کرد برتری موضع قاطع ترکیه را به اثبات رساند.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در کنفرانس خبری در پایان اجلاس سران گروه ۲۰ در بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین اظهار کرد: ترکیه قصد ندارد به خاندان سلطنتی در عربستان ضرر برساند در واقع شناسایی عاملان قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی به نفع خود عربستان هم هست.

رئیس‌جمهوری ترکیه افزود: محمد بن سلمان،‌ ولیعهد سعودی دادستان کل عربستان را برای تحقیق درباره قتل خاشقجی به ترکیه فرستاد اما او هیچ اطلاعاتی به آنکارا ارائه نکرد.

وی خاطرنشان کرد، کشورش ادله و شواهدی دارد که نشان می‌دهند خاشقجی در عرض هفت و نیم دقیقه کشته شده و این ادله را به هر کشوری که درخواست کرده از جمله آمریکا، انگلیس و عربستان داده است.

رئیس‌جمهوری ترکیه تصریح کرد، آنکارا تا زمان مشخص نشدن آمر قتل خاشقجی آرام نخواهد گرفت و این به مصلحت عربستان است.

اردوغان افزود: این گفته بن سلمان که نمی‌توان به ادعایی ثابت نشده کسی را در قتل خاشقجی متهم کرد را قبول ندارد. او بعد از دیدار با رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد که موضع‌گیری بن سلمان را درباره این جنایت قبول ندارد.

وی افزود، نخست وزیر کانادا موضوع خاشقجی را با محمد بن سلمان مطرح کرد جوابی به او داد که من آن را باور نمی‌کنم.

اردوغان تصریح کرد: از همان لحظه اولی که ما متوجه جنایت شدیم تمام توان خود را برای افشای ابهامان آن به کار گرفتیم.

۱۳۹۷/۹/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: