نسخه چاپی

آخرین خبر از استیضاح لاریجانی در مجلس

غلامرضا كاتب رئیس كمیسیون تدوین آیین نامه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز (یكشنبه) پارلمان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تعدادی از نمایندگان كه استیضاح رئیس مجلس را امضا كرده بودند هفته گذشته امضای خود را پس گرفتند لذا این طرح از حد نصاب افتاد و در حال حاضر موضوع سلب صلاحیت رئیس مجلس از دستور كار كمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس خارج شده است.

به گزارش نما، غلامرضا کاتب رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تعدادی از نمایندگان که استیضاح رئیس مجلس را امضا کرده بودند هفته گذشته امضای خود را پس گرفتند لذا این طرح از حد نصاب افتاد و در حال حاضر موضوع سلب صلاحیت رئیس مجلس از دستور کار کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس خارج شده است.

وی افزود: هر چند نمایندگانی اذعان دارند که تعدادی به این طرح افزوده شده‌اند اما 5 نفر نماینده که جایگزین امضاهای پس گرفته شدند، در آخرین ساعت روز چهارشنبه هفته گذشته امضای خود را پس گرفتند لذا تعداد امضاهای این طرح از 25 امضا کمتر شد.

کاتب ادامه داد: در حال حاضر آنچه در کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس وجود دارد تعداد امضاهای کمتر از حد نصاب است از این رو از دستور کار کمیسیون خارج شده است؛ حال امضاکنندگان می توانند روال استیضاح را برای جمع آوری امضا ادامه دهند.

کاتب یادآور شد: در گذشته نمایندگان می‌توانستند تا زمان حضور وزیر در صحن برای استیضاح امضاهای خود را پس بگیرند اما به موجب اصلاح قانون آیین نامه داخلی مجلس و ارتقاء شأن و جایگاه مجلس نمایندگان نمی‌توانند بعد از اعلام وصول امضای خود را پس بگیرند در واقع پس گرفتن امضا بعد از اعلام وصول طرح استیضاح تأثیری در روند اجرای قانون ندارد.

رئیس کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این اصلاح قانون شامل استیضاح وزرا و اعمال ماده (26) مربوط به سلب صلاحیت هیئت رئیسه نیز می‌شود.

۱۳۹۷/۹/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: