نسخه چاپی

آیت الله ری‌شهری در دیدار با اعضای ستاد برگزاری جشن میلاد حضرت سیدالكریم:

مردم پشت این دولت و رهبر انقلاب ایستاده‌اند

تولیت آستان مقدس عبدالعظیم حسنی (ع) گفت: شاید مردم از برخی شرایط ناراضی باشند؛ اما پشت این دولت و رهبری ایستاده‌اند.

به گزارش نما، همزمان با برپایی جشن‌های ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی علیه‌السلام، آستان مقدس آن حضرت با برگزاری جشن‌های معنوی میزبان زائران این حرم شریف خواهد بود. به همین سبب صبح امروز آیت الله محمد ری‌شهری تولیت این آستان با اعضای ستاد هفته ولادت در دارالتولیه دیدار کرد.

در این مراسم، آیت الله محمد ری‌شهری تولیت آستان مقدس عبدالعظیم حسنی (ع) گفت: از جمله ویژگی‌های جشن ولادت امسال همزمانی آن با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است. شایسته است که هر آستان این ویژگی را در نظر بگیرد و متناسب با آن شرایط و خدمات خود را ارائه بدهد. این نکته مهمی است که مردم بدانند دستاورد‌های انقلاب اسلامی چیست و تا امروز چه کار‌هایی انجام شده است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های خود در آستان حرم عبدالعظیم حسنی علیه السلام، بیان کرد: بنا به درخواست رسانه‌ها ما نیز برنامه‌ای را به نام کارنامه آستان تدوین کرده ایم که تمامی امور از سال ۶۹ تا امسال که نزدیک به سی سال می‌شود را در آن آورده‌ایم.

تولیت آستان حرم عبدالعظیم حسنی علیه السلام افزود: باید در نظر داشته باشیم که هنوز مشکلات مردم حل نشده است؛ اما اینکه دشمن در چهل سالگی انقلاب می‌خواهد فاتحه انقلاب را بخواند هم خیال باطل است؛ به تعبیر حضرت آقا شتر در خواب بیند پنبه دانه. تا امروز رهبر معظم انقلاب به خوبی جریان نهضت انقلاب اسلامی را هدایت کرده اند. مردم ممکن است از برخی شرایط ناراضی باشند، اما پشت این دولت و رهبر ایستاده‌اند. من باور دارم و می‌دانم با هدایت مقام معظم رهبری از این توطئه دشمن هم گذر و باز هم دشمن را ناامید خواهیم کرد.

وی افزود: امروز دیگر نمی توانیم برای مردم صحبت کنیم و به آنها وعده بدهیم. ما گفتار درمان نیستیم؛ باید عمل کنیم و هر کار و وظیفه ای که بر عهده مان است را به خوبی انجام دهیم و ضعف‌های کاری خودمان را ببینیم؛ چرا که اگر هر دستگاهی ضعف‌های خود را شناسایی و برطرف کند، مشکلات کشور هم درست می‌شود.

آیت الله ری‌شهری در ادامه ضمن اشاره به جایگاه حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام و غربت امام حسن مجتبی علیه السلام در مدینه، اظهار کرد: امام حسن مجتبی علیه السلام هم در دوره امامت خود و هم امروز در مدینه خیلی غریب هستند؛ اما شاخص‌ترین فرزند امام مجتبی حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام است که چنین جایگاهی دارد و زیارت ایشان مقام و ثواب زیارت سیدالشهدا علیه السلام را داراست. پس باید توجه کرد که هرکسی می خواهد خدمتی به دستگاه اهل بیت بکند، می‌تواند به حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام خدمت کند که این حضرت نزد خداوند جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه ما هر سال باید یک گام رو به جلو برای خدمت‌رسانی به مردم برداریم، گفت: هر دستگاهی باید خدمت خود به مردم را بیشتر کند و فعالیت‌های خود را در راه ترویج فرهنگ و معارف اهل بیت (ع) سوق دهد. ما آمادگی این را داریم تا با کمک دستگاه‌های دیگر مانند سازمان اوقاف و امور خیریه همراه زائر اولی ها در آستان حرم عبدالعظیم حسنی علیه السلام باشیم.

۱۳۹۷/۹/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: