نسخه چاپی

لاریجانی: رهبری مخالف بررسی "CFT" در مجلس نبودند

رئیس مجلس گفت: آخرین دستور رهبری آن بود كه مخالف بررسی CFT در مجلس نیستند و مسیر قانونی باید طی شود.

به گزارش نما، علی لاریجانی، رئیس مجلس، در جلسه علنی امروز (چهارشنبه (14 آذر) در صحن علنی پارلمان در جریان بررسی لایحه «cft»در پاسخ به اخطار حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شاهین شهر اظهار داشت: آقای حاجی دلیگانی بحث‌های شما مربوط به زمان بررسی لایحه CFT است. اکنون ما در حال بررسی ایرادات شورای نگهبان هستیم که باید در این باره اخطار دهید.

وی با بیان اینکه بنده آخرین بار درباره‌ صحبت‌های این‌چنینی پاسخ داده‌ام، افزود: پس از بیانات رهبری درباره‌ کنوانسیون‌ها، بررسی لایحه CFT را دو ماه متوقف کردیم. به کمیسیون هم گفتیم که کاری نکنید تا تکلیف مشخص شود. منتها بعد از آن دستگاه‌های مختلف مستمرا نامه‌نگاری کردند. نمونه آن وزارت‌خانه‌های اقتصاد، خارجه و بانک مرکزی است مبنی بر اینکه ما در آستانه تحریم مضاعف هستیم.

رئیس مجلس در همین راستا ادامه داد: این نظرات به مقام معظم رهبری منعکس شد با این مضمون که با توجه به صحبت‌های شما تدبیر چیست؟ ایشان عنوان کردند بیاناتشان مربوط به کنوانسیون‌ها به صورت عام و نه مشخصا این کنوانسیون‌ است. لذا مخالفتی با بررسی در مجلس نداشته و سیر قانونی باید طی شود. این آخرین دستور رهبری معظم است.

لاریجانی تصریح کرد: ما مطابق این موضوع بررسی کردیم و همان موقع مخالف و موافق‌ها صحبت کردند. الان اگر اخطاری دارید باید در مورد نحوه کار کمیسیون امنیت ملی برای حل مشکل شورای نگهبان بیان کنید.

حاجی دلیگانی در اخطار خود با استناد به اصل 110 گفت: در ابتدا لازم است از رئیس مجلس تشکر کنم که در روز گذشته بعد از فرمایشات رهبری درباره‌ قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان به آقای جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های قوه مقننه دستور رسیدگی و بررسی داد.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس افزود: سوال ما این است که چطور این روند درباره‌ CFT طی نشد یعنی آن زمانی که رهبری صحبت‌هایی پیرامون معاهدات و کنوانسیون‌های بین‌المللی مطرح کردند، شما چطور آن موقع این دستور را ندادید.

۱۳۹۷/۹/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...