نسخه چاپی

ناامیدی بزرگ برای شماره هفت پرسپولیس

مهدی ترابی، مهدی شیری و سروش رفیعی 3 بازیكنی هستند كه در نیم فصل باید از تیم‌های خود جدا شوند و در نیم فصل دوم برای پرسپولیس بازی كنند.

به گزارش نما، از میان این 3 بازیکن تنها مهدی ترابی عملکرد قابل دفاعی در سایپا داشته است. مهدی شیری و سروش رفیعی اما بازیکنان آنچنان درخشانی در ترکیب پیکان و فولاد نبوده‌اند. گرچه شاید بازی‌های نصفه و نیمه شیری در پیکان و یک گلی که او تا‌کنون به ثمر رسانده نیز قدری قابل دفاع باشد اما درباره سروش رفیعی چه می‌توان گفت؟ آیا به واقع برانکو تصور می‌کند ستاره‌ای به ترکیب تیمش اضافه می‌شود؟

سروش رفیعی در سال‌های اخیر سیر نزولی چشمگیری داشته است. او پس از اینکه پرسپولیس را در سال 96 به مقصد تیم الخور قطر ترک کرد نمایش آنچنان خیره کننده‌ای در تیم قطری نداشت به طوری که کی‌روش را هم نتوانست متقاعد به دعوت دوباره کند و خیلی زود جایگاهش در تیم ملی را هم از کف داد. بازگشت سروش از فوتبال قطر خود موید کاهش میزان توانمندی‌های این بازیکن بود. هافبک-مهاجمی که بعید است در نیم فصل دوم دست برانکو را بگیرد و به بازیکنی قابل اتکا در ترکیب سرخ‌ها بدل شود.

رفیعی از مجموع 1440 دقیقه‌ای که تیم فولاد در نیم فصل لیگ هجدهم (با احتساب بازی‌های جام حذفی) گذرانده تنها 326 دقیقه در ترکیب این تیم بوده است و مجموعا 114 دقیقه بازی را از دست داده است. رفیعی در این ایام که قرضی از پرسپولیس به فولاد رفته بود تنها یک بازی 90 دقیقه‌ای در ترکیب فولاد دوام آورد که آن هم مقابل تیم نه چندان مطرح نساجی بود. سروش در غالب بازی‌های تیمش اما به دلایل فنی و مصدومیت غایب بود تا در آستانه بازگشت به پرسپولیس این پرسش بزرگ را به وجود آورد که آیا به واقع او بازمی‌گردد تا باری از روی دوش پرسپولیس بردارد یا اینکه می‌آید تا جا را برای جوان‌هایی که حالا برای پرسپولیس بدل به بازیکنی برای فردای این تیم شده‌اند را تنگ کند؟‌!

برانکو با عنصر با‌تجربگی‌اش نیز همواره در مصاحبه‌های خود از بازگشت این بازیکنان به نیکی یاد کرده است اما بعید است که لااقل از میان 3 بازیکن قرضی سرخ‌ها که قرار است در نیم فصل دوباره به پرسپولیس ملحق شوند، سروش رفیعی بتواند کارایی کافی در ترکیب سرخ‌ها را داشته باشد. رفیعی حتی با وجود قراردادی که با فولاد داشته اخلاق را هم زیر پا گذاشته و گاها در اردوی پرسپولیس هم ظاهر شده است و به نظر می‌رسد بیشترین لطمه را از این انتقال اجباری- قرضی را باشگاه فولاد خوزستان متحمل شد که با بازیکنی همچون سروش رفیعی قرارداد منعقد کرد و هیچ بهره‌ای از این بازیکن نبرد.

۱۳۹۷/۹/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: