نسخه چاپی

همكاری مشاور امنیت ملی سابق ترامپ با دادستانی آمریكا به نفعش تمام شد

دادستان ویژه آمریكا مجازاتی غیر از حبس برای مشاور امنیت ملی سابق ترامپ به خاطر كمك‌های او درباره پرونده روسیه توصیه كرد.

به گزارش نما، رابرت مولر، دادستان ویژه آمریکا که مسئول تحقیق درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است، روز سه‌شنبه توصیه کرد مایکل فلین، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، به مجازات دیگری غیر از حبس محکوم شود.

مولر با اشاره به "کمک قابل توجه" مایکل فلین در جریان تحقیقات این درخواست را مطرح کرد.

دادستان ویژه آمریکا در سندی قضایی اعلام کرد «با استناد به کمک قابل توجه متهم (...) مجازاتی پائین تر در مقیاس برنامه ریزی شده -از جمله محکومیتی که شامل مجازات حبس نباشد- برای وی مناسب و قابل توجیه است.»

مایکل فلین، مشاور کابینه ترامپ و سپس مشاور امنیت ملی او به مدت 22 روز، در سال 2017 به جرم خود در خصوص دروغگویی به پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) به ویژه در زمینه گفتگو با سرگئی، کیسلیاک، سفیر روسیه در آمریکا، اذعان کرده بود. وی همچنین پذیرفته بود با دستگاه قضایی همکاری کند.

این سند قضایی با اشاره به تحقیق «درباره همه روابط یا هماهنگی‌ها میان دولت روسیه و افراد تیم مبارزه انتخاباتی دونالد ترامپ»، خاطر نشان می‌کند «متهم در تحقیقات بسیاری که در جریان است، کمک کرده است.»

دادستان ویژه آمریکا همچنین به شرکت مایکل فلین در 19 مصاحبه با دستگاه های تحت نظر وی یا سایر مقامات قضایی وزارت دادگستری آمریکا اشاره می کند.

مایکل فلین بعد از تفهیم اتهام خود در دسامبر 2017 اذعان کرده بود «اقداماتی که من امروز در برابر دادگاه پذیرفتم، اشتباهات بزرگی بودند. من مسئولیت همه اقدامات خود را می پذیریم.»

۱۳۹۷/۹/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: