نسخه چاپی

سفیر بریتانیا در تهران: از مذاكرات صلح یمن در سوئد حمایت می‌كنیم

سفیر لندن در تهران گفت كه بریتانیا در مذاكرات آتی استكهلم از فرصتی كه طرفین از طریق گفتگو و مذاكره جهت پیشرفت در پایان دادن جنگ یمن فراهم می‌نماید، استقبال می‌كند.

به گزارش نما، «رابرت مک‌کر» سفیر بریتانیا در ایران در سخنانی درباره مذاکرات صلح یمن که قرار است در استکهلم پایتخت سوئد برگزار شود گفت:‌ بریتانیا در مذاکرات آتی استکهلم از فرصتی که طرفین از طریق گفتگو و مذاکره جهت پیشرفت در پایان دادن جنگ یمن فراهم می‌نماید، استقبال می‌کند. همانطور که ما همواره به روشنی اعلام نموده‌ایم هیچ نوع راه حل نظامی برای این درگیری وجود ندارد. یک راه حل سیاسی می‌تواند تنها روش ایجاد ثبات درازمدت، امنیت و صلح پایدار در یمن باشد.

وی در ادامه افزود:‌ بریتانیا عمیقاً نگران بحران انسانی و رنج غیرنظامیان یمنی می‌باشد. توقف جنگ در حدیده یک گامی مثبت در حفاظت غیرنظامیان و اعتماد در دو طرف ایجاد کرده است. ما باید حمایت کامل خود را از طرفین جهت کاهش تنش و ایجاد محیطی مساعد برای این مذاکرات فراهم آوریم.

سفیر بریتانیا همچنین گفت:‌ کشورهای منطقه نقش مهمی در حمایت از این مذاکرات ایفا می‌کنند. ما از حمایت بین‌المللی برای نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن آقای مارتین گریفیتس استقبال می‌کنیم. ما بطور مداوم طرفین درگیری را تشویق می‌کنیم تا در مذاکرات استکهلم با تعاملی سازنده این جنگ را پایان دهند. ما انجام عملی مشابه از تمام کشورهای با نفوذ منطقه را خواستاریم.


۱۳۹۷/۹/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: