نسخه چاپی

مرغ ۱۴۳۰۰ تومان شد

بر اساس اعلام اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی قیمت هر كیلوگرم مرغ گرم در تهران به ۱۴۳۰۰ تومان رسید كه با قیمت جدید ۹۸۰۰ ستاد تنظیم بازار فاصله زیادی دارد.

به گزارش نما، قیمت امروز هر کیلوگرم مرغ گرم در تهران به رقم سرسام آور 14300 تومان رسید که از قیمتی که کارگروه تنظیم بازار جدیدا برای این محصول بر اساس هزینه های تولید 9800 تومان(با در نظر گرفتن 5 در صد تغییرات) تعیین کرده است فاصله زیادی دارد.

بنابراین گزارش اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی نرخ هرکیلوگرم مرغ گرم ؛ استعلامی کشتارگاههای تهران در روز یکشنبه( 97/10/02) 13100 تومان، پخش 13300 تومان، خرده فروشی14300 تومان، خرده فروشی مرغ شمال(در تهران) 13600 تومان، قیمت عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن 12600 تومان و قیمت هرکیلوگرم سینه مرغ با کتف 22000 تومان، سینه بدون کتف 23000 تومان و فیله مرغ را 25000 تومان اعلام کرد.

در این اطلاعیه همچنین آمده است، قیمتهای اعلامی فوق نرخ استعلامی بوده و آنها میتوانید با توجه به فاکتور خرید رسمی و با احتساب 10 درصد سود اقدام به فروش نمایند. همچنین اعلام شده این نرخ ها به صورت خرید نقدی است و به ازای هر 10 روز تاخیر در هر کیلو 100 تومان به قیمت پایه افزوده خواهد شد.

بنابراین گزارش، حمیدورناصری مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در گفتگو با خبرگزاری تسنیم، قیمت مصوب جدید ستاد تنظیم بازار برای هر کیلوگرم مرغ را 9800 تومان با 5 درصد تغییر اعلام کرد اما این نرخ نیز در بازار رعایت نمیشود. نرخ مصوب قبلی هرکیلوکرم مرغ در ستاد تنظیم بازار 8175 تومان بود.

ورناصری همچنین قیمتهای اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی را مطابق با قیمتهای بازار ندانست و آن را به نگاه صنفی این تشکل ربط داد.

بنابراین گزارش افزایش قیمت مرغ در بازار داخلی از زمانی آغاز شد که صادرات این محصول آزاد و زمینه عرضه این محصول در بازار کاهش یافت، این در حالی است که خبرگزاری تسنیم درباره خروج بی رویه این محصول از کشور هشدار داده بود.

۱۳۹۷/۱۰/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...