نسخه چاپی

حذف امتحان نهایی شاخه فنی و حرفه‌ای

حسینی مقدم گفت: تلاش ما بر این است كه كیفیت بخشی به آموزش‌ها در هنرستان‌ها ارتقا یابد و در این زمینه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید مبتنی بر شایستگی بوده و به تدریج امتحانات هم در هنرستان‌ها حذف شود.

به گزارش نما، سیدمحسن حسینی مقدم در حاشیه نشست با مدیران هنرستان‌های خراسان شمالی اظهار کرد: تلاش ما بر این است که کیفیت بخشی به آموزش‌ها در هنرستان‌ها ارتقا یابد و در این زمینه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید مبتنی بر شایستگی بوده و به تدریج امتحانات هم در هنرستان‌ها حذف شود.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: با استقرار پایه دوازدهم در هنرستان‌ها و سه سال شدن دوره تحصیلی، با کمبود هنرآموز و استادکار مواجه شده ایم.

وی افزود: اکنون ۳۷ هزار نفر هنرآموز و استادکار در هنرستان‌های کشور مشغول به خدمت هستند.

حسینی مقدم با اشاره به تلاش برای افزایش این نیروها، گفت: پیگیر هستیم با توجه به اینکه دانشگاه شهید رجایی متولی تربیت نیرو است، ورودی این دانشگاه از خروجی هنرستان‌ها باشد تا نیروی مفید برای تدریس در هنرستان‌ها تربیت شود.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش، ارائه آموزش به هنرآموزان را از نیاز‌های ضروری هنرستان‌ها خواند و گفت: با توجه به اقدامات برای به روزرسانی تجهیزات، نیاز است هنرآموزان با شرکت در دوره‌های ضمن خدمت، با تازه‌های آموزش و محتوای جدید آشنا شوند.

حسینی مقدم اظهار داشت: برای پاسخ به نیاز جامعه در زمینه اشتغال، باید دانش آموزان و خانواده‌ها به سمت مهارت آموزی فرزندان سوق داده شوند و ما نیز تلاش داریم تا مهارت و جرات کار کردن به بچه‌ها آموخته شود.

وی افزود: اگر تجهیزات هنرستان‌ها به روز شود و نیرو‌ها هم آموزش‌های لازم را فرا گیرند، به یقین دانش آموزان علاوه بر فراگرفتن مهارت، می‌توانند کارآفرین باشند.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش افزود: ۷۰ درصد از دانش آموختگان هنرستان‌ها جذب بازار کار می‌شوند.

اکنون ۹۰۰ هزار دانش آموز در هفت هزار هنرستان سطح کشور در ۲۰۰ رشته مشغول به تحصیل هستند.

۱۳۹۷/۱۰/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: