نسخه چاپی

از تیم ملی زیاد خبری ندارم

فكری گفت: از تیم ملی زیاد خبری ندارم، اما آن‌طور كه معلوم است در اردوی آماده‌سازی هستند.

به گزارش نما، محمود فکری پیشکوت تیم استقلال معتقد است اگر شاگردان شفر مثل نیم‌فصل اول باشند نمی‌توانند به قهرمانی در لیگ برتر امیدوار باشند
*استقلال در نیم‌فصل اول چطور بود؟
اگر بخواهم واقعیت را بگویم خوب نبود. شفر که سال گذشته در استقلال بود و از تیم شناخت پیدا کرده بود و امسال هم خودش تیم را بست و کارش را شروع کرد مثل پارسال نبود. هرچند کم و کاستی‌هایی بوده، اما اینکه در جدول پنجم و ششم باشند نتیجه خوبی برای تیمی مثل استقلال نیست. در مجموع هم که بازی‌های استقلال را می‌دیدم یک بازی خوب، یک بازی متوسط و یک بازی افتضاح بودند و این شکل و این روند برای استقلال خوب نیست و باید ثبات داشته باشند و هم بازی‌های قشنگ‌تری را به نمایش بگذارند و هم نتایج بهتری کسب کنند.
*در مورد جدایی الحاجی گرو و نیومایر چه نظری دارید؟
در رابطه با آمدن و رفتن این‌ها نمی‌توانم نظری بدهم که مغرضانه نباشد. اصلا دلیل آمدن‌شان را نمی‌دانم که فنی بوده یا خیر و الان هم نمی‌دانم چرا رفتند و رفتن آن‌ها فنی بوده یا غیرفنی، واقعا نمی‌دانم. این‌ها مسایل خصوصی باشگاه است و نظر سرمربی و مدیریت باشگاه دقیق‌تر است.
*چرا بازیکنانی با این کیفیت باید جذب استقلال بشوند؟
نظر سرمربی تیم است، شاید هم بهش انداخته‌اند و یک لحظه بازیکن را دیده و پسندیده است. متاسفانه مشکلات فوتبال ما زیاد است و پول‌هایی که پرداخت می‌شود دولتی است و کسی دل نمی‌سوزاند و به خاطر اینکه یک سری‌ها را راضی نگه دارند چنین بازیکنانی را جذب می‌کنند و بعد داد مردم که درمی‌آید آن‌ها را رد می‌کنند. سپس همین بازیکنان به فیفا شکایت می‌کنند و پنجره نقل و انتقالات بسته می‌شود و یا امتیاز کم می‌کنند. برای بعضی از دوستان این اتفاقات اصلا مهم نیست و فقط راضی نگه داشتن دوستان دیگرشان مهم است.
*چه تصوری از استقلال در نیم‌فصل دوم دارید؟
باید ببینیم که در تعطیلات نیم‌فصل چه برنامه‌ای دارند و از این فرصت چطور استفاده می‌کنند و آیا بازیکن جدیدی جذب می‌کنند یا نه و باید منتظر بمانیم و ببینیم که چه اتفاقاتی می‌افتد. یکی از ایراداتی که همان ابتدای فصل به تیم وارد بود، این بود که شفر خیلی دیر آماده‌سازی تیمش را شروع کرده بود و با اینکه فرصت هم داشتند، اما آن ۶ هفته آماده‌سازی پیش فصل اتفاق نیفتاد و حدود ۳۰ روز آماده‌سازی تیم طول کشید و خوب نبود. الان هم اگر فرصت را از دست بدهند به همین شکل نیم‌فصل دوم را ادامه خواهند داد و بهتر از نیم فصل اول نخواهند بود، اما اگر از این فرصت به خوبی استفاده کنند، می‌توانند برای لیگ برتر و آسیا آماده شوند.
*بحث بازگشت جباروف هم مطرح است. در این مورد چه نظری دارید؟
جباروف فصل گذشته بازی‌های قابل قبولی برای استقلال انجام داد و بستگی دارد برای بازگشت او چه فضایی وجود داشته باشد. سال گذشته مردم و کارشناسان از جباروف راضی بودند و کارنامه‌اش قابل دفاع بود.
*استقلال امسال می‌تواند جزو مدعیان قهرمانی در لیگ برتر باشد؟
روند تیم در نیم‌فصل اول خوب نبود و نمودار استقلال نمودار روبه رشدی نبود و در حد مدعی ظاهر نشدند، اما استقلال بازیکنان خیلی خوبی دارد و تک بازی‌های خوبی هم از استقلال دیده‌ایم که نشان می‌دهد بازیکنان خوبی هستند به شرطی که مجموعه باشگاه هم خوب کار کند. اگر مثل نیم‌فصل اول نوسان زیاد داشته باشند نمی‌توانند در قامت یک قهرمان ظاهر شوند، اما اگر روند ثابتی داشته باشند، می‌توانند فاصله‌شان با صدر جدول را کم کرده و به قهرمانی نزدیک شوند.
*در مورد تیم ملی صحبت کنیم. در آستانه جام ملت‌های آسیا شرایط ملی‌پوشان ایران را چطور ارزیابی می‌کنید؟
از تیم ملی زیاد خبری ندارم، اما آن‌طور که معلوم است در اردوی آماده‌سازی هستند. ما متاسفانه با تیم‌های ضعیف بازی تدارکاتی انجام می‌دهیم و وقتی به جام جهانی می‌رویم و اولین بازی به تیم‌های بزرگ می‌خوریم فضا برای بچه‌های ما خیلی سنگین است و بعد از بازی تازه متوجه می‌شویم که می‌توانستیم به حریف فشار بیاوریم و حتی گل بزنیم. اگر حداقل یک بازی تدارکاتی با تیم‌های بزرگ داشته باشیم خودباوری و اعتماد به نفس در بچه‌ها ما به وجود می‌آید و در بازی‌های رسمی دست و پایشان را گم نمی‌کنند و با انرژی بیشتر بازی می‌کنند و حتی تیم‌های بزرگ را هم متوقف می‌کنند.

۱۳۹۷/۱۰/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: