نسخه چاپی

ابطال سریال كارت‌های ملی قدیمی از امروز

سخنگوی سازمان ثبت احوال كشور گفت: متقاضیانی كه درخواست كارت‌ ملی‌شان مربوط به قبل از سال 96 است و برای دریافت كارت خود اقدام نكرده‌اند، بدانند از امروز كارت ملی‌های قدیمی‌شان فاقد اعتبار خواهد بود و شماره سریال آنها باطل می‌شود.

به گزارش نما، سیف اله ابوترابی گفت: متأسفانه تعداد زیادی کارت هوشمند ملی صادر شده اما متقاضیان برای دریافت آنها به ثبت احوال مراجعه نکرده‌اند.

وی ادامه داد: به همین دلیل طی آخرین مصوبه، کارت‌هایی که مربوط به قبل از سال ۹۶ درخواست داده شده، از امروز فاقد اعتبار خواهد بودو شماره سریال آنها باطل اعلام می‌شود.


سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: بر همین اساس هیچ‌گونه تغییر یا تمدیدی برای این موضوع اتخاذ نخواهد شد.

ابوترابی افزود: بنابراین این افراد هرچه زودتر و تا پایان مهلت اداری امروز باید به دفاتر پیشخوان دولت، اداره پست و ثبت احوال مراجعه و نسبت به دریافت کارت ملی هوشمند خود اقدام کنند.

وی تصریح کرد: ۱۹۰ دستگاه و سازمان با ثبت احوال در ارتباط است و افرادی که تا پایان سال ۹۶ به این سازمان برای درخواست کارت خود مراجعه نکرده بدانند که با ابطال سریال کارت‌شان از امروز، در استعلام مدارک هویتی‌شان دچار مشکل خواهند شد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: همچنین ۱۲ الی ۱۵ میلیون نفری هم که واجد شرایط برای دریافت کارت ملی هوشمند هستند تا پایان سال فرصت دارند تا نسبت به پیش ثبت‌نام و تکمیل مشخصات خود برای اخذ کارت ملی هوشمند اقدام کنند.
منبع: فارس

۱۳۹۷/۱۰/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...