نسخه چاپی

مروری كلی بر كارنامه مرد پرتغالی در ایران؛

ركورد دست نیافتنی كی‌روش در صورت رسیدن ایران به فینال/ كی‌روش با ۹۹ خداحافظی می كند یا با ۱۰۰ می‌ماند؟

با در نظر گرفتن گزارش تازه "فاكس اسپورت" درباره احتمال تمدید قرارداد كی روش با ایران سوال اینجاست او با ۱۰۰ بازی تمدید می‌كند یا با ۹۹ مسابقه خداحافظی؟

به گزارش نما سایت خبری فاکس اسپورت به تازگی در گزارشی از احتمال تمدید قرارداد کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با فدراسیون فوتبال خبر داد. این در حالی است که دیگر رسانه‌های معتبر از قطع همکاری او در پایان مسابقات جام ملت‌ها و شروع همکاری اش با فدراسیون فوتبال کلمبیا خبر می‌دهند.

کارلوس کی روش از ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۰ تا امروز مجموعاً ۹۲ بار در دیدارهای رسمی و دوستانه روی نیمکت تیم ملی فوتبال بزرگسالان کشورمان نشسته است.

** رسیدن به رکورد ۷ سال و ۱۰ ماه حضور!

سرمربی پرتغالی تیم ملی در روز ۱۵ دیماه سال جاری همزمان با برگزاری دیدار افتتاحیه جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات، ۷ سال و ۹ ماه است که در ایران حضور داشته و سکان هدایت تیم ملی مان را در دست گرفته است و در صورت تداوم حضور تیم ملی در این تورنمنت او در پایان جام ملت‌ها به رکورد ۷ سال و ۱۰ ماه همراهی مداوم با تیم ملی دست می‌یابد. او پیش از آن در هر تیمی اعم از ملی یا باشگاهی حداکثر دو سال حضور داشته و سپس قطع همکاری کرده است.

** افزایش رکورد مربیگری در یک تیم!

کی روش پیش از سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران بیشترین تعداد حضور روی نیمکت یک تیم را با اسپورتینگ لیسبون داشت. او با این تیم باشگاهی پرتغالی ۶۸ مسابقه روی نیمکت نشست اما در طی سالهای اخیر توانست این رکورد را تا امروز ۲۴ بازی بیشتر کند و در حال حاضر ۹۲ بار همراه تیم ملی در میادین رسمی و دوستانه به میدان رفته است.

** کی روش با فینال سه رقمی می‌شود!

نکته جالب توجه درباره کی روش و تیم ملی فوتبال کشورمان این است که در صورت حضور تیم ملی مان در فینال جام ملت‌ها، کی روش به تعداد ۱۰۰ بازی با تیم ایران دست می‌یابد. او هم اکنون در ۹۲ بازی سرمربی ایران بوده که با حساب بازی دوستانه فردا (دوشنبه) مقابل قطر این عدد به ۹۳ می‌رسد. این تعداد به اضافه ۳ دیدار در مرحله گروهی، یک بازی در دور یک هشتم نهایی، یک بازی در دور یک چهارم و یک مسابقه در نیمه نهایی به عدد ۹۹ خواهد رسید. با توجه به این موضوع که مسابقات این دوره جام ملت‌ها رده بندی ندارد سوال مهم این است که آیا کی روش در صورت ناکامی در رسیدن به فینال با همین ۹۹ بازی از تیم ملی ایران خداحافظی می‌کند یا با رسیدن به فینال پس از حضور در یکصدمین بازی با ایران تمدید خواهد کرد!

** آمار ۵۸.۷ درصدی در پیروزی با ایران!

تیم ملی فوتبال کشورمان با هدایت کی روش در ۹۲ بازی قبلی ۵۴ برد، ۲۶ تساوی و ۱۲ باخت به دست آورده است. ۱۶۶ گل زده و ۵۶ خورده با تفاضل گل ۱۱۰+ هم آمار گل‌های زده و خورده تیم ملی با کی روش بوده است. در واقع تیم ملی با کی روش در ۵۸.۷% مسابقات برنده میدان را ترک کرده، در ۲۹.۳ بازی به تساوی دست یافته و تنها در ۱۳% رقابت‌هایش تن به شکست داده است.

۱۳۹۷/۱۰/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: