نسخه چاپی

تعطیلی دولت آمریكا دو هفته‌ای شد

در حالی كه تعطیلی بخشی از فعالیت های دولت آمریكا وارد هفته دوم می شود، هیچ نشانه ای از مذاكره بین كاخ سفید و كنگره برای پایان دادن به این بن بست وجود ندارد.

به گزارش نما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تاکید کرده است که تا زمانی که کنگره با طرح 5 میلیارد دلاری برای ساخت دیوار مرزی مکزیک موافقت نکند، بخشی از فعالیت‌های دولت ایالات متحده تعطیل خواهد بود.


ترامپ سفر خود به فلوریدا برای گذراندن تعطیلات سال جدید میلادی را لغو کرده است. رهبران کنگره نیز ترامپ را مسئول اصلی تعطیلی دولت می دانند.

بعید به نظر می رسد تا روز 3 ژانویه که دموکرات ها کنترل مجلس نمایندگان را در دست می گیرند، اتفاق خاصی رخ دهد و فعالیت های دولت آمریکا همچنان تعطیل خواهد بود.
انتظار می رود نمایندگان آمریکایی پس از انتخاب رئیس جدید مجلس نمایندگان درباره قانونی که بتواند بار دیگر فعالیت های دولت آمریکا را از سر بگیرد، رای گیری خواهند کرد. پیش بینی می شود نانسی پلوسی رهبر دموکرات ها رئیس بعدی مجلس نمایندگان آمریکا خواهد بود.

با این حال کاخ سفید سعی می کند تقصیر تعطیلی فعالیت های دولت را به گردن دموکرات ها و به خصوص شخص نانسی پلوسی بیندازد.

تا زمانی که دموکرات ها کنترل مجلس نمایندگان را در دست نگیرند، پلوسی قدرت و اختیار لازم برای ارائه طرح بازگشایی دولت آمریکا را نخواهد داشت.

در حالی که تعطیلی بخشی از فعالیت های دولت آمریکا از 22 دسامبر آغاز شده است ولی اکثر نمایندگان خارج از واشنگتن به سر می برند.

دموکرات ها اعلام کرده اند که تنها از بسته مالی 1.6 میلیارد دلاری برای تقویت امنیت مرزها حمایت خواهند کرد.
منبع: تسنیم

۱۳۹۷/۱۰/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: