نسخه چاپی

كی‌روش و 4 مربی به دنبال اثبات خود در جام ملتها

سایت «فاكس اسپورت آسیا» در گزارشی كارلوس كی‌روش را در بین مربیانی قرار داد كه به دنبال اثبات خود در مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ هستند.

به گزارش نما، در فاصله کمتر از یک هفته مانده به آغاز مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹، سایت «فاکس اسپورت آسیا» در گزارشی به معرفی پنج مربی‌ای پرداخت که در هفدهمین دوره این مسابقات به دنبال اثبات خود هستند. یکی از این مربیان کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان است.

در گزارش «فاکس اسپورت آسیا» آمده است: «بین مربیان باسابقه این تورنمنت، تمامی چشم‌ها به کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران خواهد بود، جایی که او و شاگردانش به دنبال پایان دادن به حسرت ۴۳ ساله خود در کسب عنوان قهرمانی در جام ملت‌ها هستند.

ماجراجویی کی‌روش با تیم ملی با وجود مشکلات همیشگی‌اش با هیئت مدیره فدراسیون فوتبال و اختلافاتی که بین او و برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پیشین تیم ملی که تیتر رسانه‌ها شده، آسان نبوده است.

کی‌روش درست چند هفته پیش از آغاز مسابقات جام ملت‌ها آسیا به خاطر اظهاراتش بابت انتظارات از تیم ملی، با واکنش تند خداد عزیزی مهاجم پیشین تیم ملی روبرو شد و سرمربی پیشین رئال مادرید از سوی وی مورد حمله قرار گرفت.

قرارداد کی‌روش با فدراسیون فوتبال ایران در پایان مسابقات جام ملت‌های آسیا به پایان می‌رسد اما در صورت قهرمانی شانس تمدید قرارداد وی افزایش پیدا می‌کند. اوضاع اما برای ایران بدتر شده، چرا که آنها چند بازیکن کلیدی خود از جمله سعید عزت‌اللهی، ستاره خط میانی‌شان را ندارند.

با این وجود ایران هنوز هم یکی از مستعدترین تیم‌های این دوره از مسابقات جام ملت‌ها را دارد. پس از اینکه تیم ملی با اختلاف ناچیزی از رسیدن به مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۱۸ بازماند، اکنون مسئولیت روی دوش کی‌روش خواهد بود تا انتظارات هواداران را با تیمی برآورده کند که در حال ثبت روندی تاریخی است. کار سختی هم نیست!»

چهار مربی دیگر مدنظر این گزارش عبارتند از استفان کنستانتین سرمربی هند، مارچلو لیپی سرمربی چین، اسون گوران اریکسون سرمربی فیلیپین و میلووان راجواج سرمربی تایلند.
منبع: تسنیم

۱۳۹۷/۱۰/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: