نسخه چاپی

دروازه بان سابق استقلال: شفر بهانه دست كی روش داد

رشیدی در ماجرای خط خوردن حسینی از تیم ملی معتقد است كه وینفرد شفر باید از حسینی بیشتر استفاده می‌كرد چرا كه بهانه دست كی‌روش افتاد و او را به راحتی خط زد

به گزارش نما، با منصور رشیدی، دروازه‌بان اسبق استقلال و تیم ملی، در خصوص شرایط تیم ملی و دیگر حواشی فوتبال به صورت تلفنی به گفتگو نشستیم.

وضعیت تیم ملی کشورمان را چطور می‌بینید؟
تیم ملی، تیم بدی نیست. درست است که چندین مصدوم دارد و دور بودن آن‌ها شرایط را برای کارلوس کی‌روش سخت می‌کند، اما فکر می‌کنم جایگزین‌های خوبی برای آن‌ها داشته باشد و ما در این دوره بعد از حدود ۴۳ سال بتوانیم قهرمانی رقابت‌ها را کسب کنیم.

در آخرین قهرمانی ایران درون دروازه تیم ملی بودید.
بله، یکی از بزرگترین افتخارات من همین است. در مسابقات ۱۹۷۶ تایلند با غلبه بر کره جنوبی توانستیم قهرمان شویم. در این سال‌ها ما همیشه مدعی قهرمانی بوده‌ایم، اما متأسفانه نتوانسته‌ایم به این عنوان دست پیدا کنیم.

وضعیت گلر‌های تیم ملی چطور است؟
۳ دروازه‌بان آماده هستند. بیرانوند سابقه بازی در جام جهانی را دارد و مطمئن ظاهر شده است. نیازمند، جوان آینده‌داری است که سال‌های آینده بیشتر آوازه‌اش را می‌شنویم. عابدزاده هم که در اروپا عملکرد بدی نداشته و در کل باید گفت ما درون دروازه گلر‌های مورد اطمینانی داریم و خطری دروازه ما را تهدید نمی‌کند. البته جای سیدحسین حسینی بسیار خالی است!

یعنی به ناحق خط خورده است؟
تقریباً همین است. معلوم نیست دلیل اصلی‌اش چیست؟! به نظر من وینفرد شفر از او باید بیشتر استفاده می‌کرد چرا که بهانه دست کی‌روش افتاد و او را به راحتی خط زد البته به زعم بنده این یک بهانه بی‌مورد بود.

چطور؟
وقتی بازیکنی در چندین و چند اردو همراه تیم است دلیلی برای خط خوردنش وجود ندارد. سیدحسین حسینی به اندازه دیگر دروازه‌بان‌های حاضر در امارات آماده بود، اما با این کار کمی برگشت او به اوج سخت می‌شود.

فکر می‌کنید او آمادگی‌اش را از دست می‌دهد؟
امیدوارم این اتفاق نیفتد. او امروز و دقایقی را با من در مورد همین موضوع صحبت کرد و من دلداری‌اش دادم!

از گفت‌وگوی‌تان بیشتر می‌گویید؟
از خط خوردنش بسیار ناراحت است. دلش گرفته و از این همه تلاش ناامید شده است. به او امیدواری دادم و از حسینی خواستم به تلاشش ادامه دهد. این اطمینان را به سیدحسین دادم که در دوره بعدی جام ملت‌ها ان‌شاءالله او درون دروازه است.

به نظر شما در استقلال می‌ماند یا نیم‌فصل دوم جای دیگری توپ می‌زند؟
او دوست دارد بماند و دلش می‌خواهد در استقلال بماند. امیدوارم در نیم‌فصل دوم شفر به او اعتماد بیشتری داشته باشد. حیف است آبی‌ها این بازیکن آماده را از دست بدهند.

گروه D رقابت‌ها که ایران در آن حضور دارد چطور است؟
گروه خوبی است. عراق حریف اصلی ما در این گروه است و اگر می‌خواهیم مدعی قهرمانی باشیم راهی نداریم جز اینکه با تمام قدرت از سد عراق بگذریم و به عنوان تیم اول از گروه D صعود کنیم.

۱۳۹۷/۱۰/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: