نسخه چاپی

با فیلم های سینمایی ركورددار سیمرغ جشنواره فجر، آشنا شوید

در بخش فیلم های سینمایی، سه فیلم «پرده آخر» واروژ كریم مسیحی، «ابد و یك روز» سعید روستایی و «آژانس شیشه ای» ابراهیم حاتمی كیا توانستند بیشترین سیمرغ را از یك دوره برگزاری جشنواره فیلم فجر دریافت كنند و در این زمینه ركورددار هستند.به گزارش نما ، در بخش فیلم های سینمایی، سه فیلم «پرده آخر» واروژ کریم مسیحی، «ابد و یک روز» سعید روستایی و «آژانس شیشه ای» ابراهیم حاتمی کیا توانستند بیشترین سیمرغ را از یک دوره برگزاری جشنواره فیلم فجر دریافت کنند و در این زمینه رکورددار هستند.

«پرده آخر» از نهمین جشنواره فیلم فجر، 9 سیمرغ بلورین دریافت کرد و فیلم ابراهیم حاتمی کیا هم از شانزدهمین جشنواره فیلم فجر 9 سیمرغ در بخش های مختلف کسب کرد. «ابد و یک روز» سعید روستایی هم 9 سیمرغ بلورین از جشنواره 94 را به خود اختصاص داد که دو سیمرغ آن در بخش «نگاه نو» بود.

پس از این سه فیلم، «رستاخیز» احمدرضا درویش قرار دارد که توانست از سی و دومین جشنواره فیلم فجر 8 سیمرغ بلورین بگیرد. آخرین فیلم احمدرضا درویش همچنان در محاق توقیف است و برای عموم به نمایش درنیامده است.

«بوی کافور عطر یاس» بهمن فرمان آرا و «دوئل» احمدرضا درویش هر کدام توانستند 7 سیمرغ بلورین از جشنواره های هجدهم و بیست و دوم بدست آورند.

«خیلی دور خیلی نزدیک» رضا میرکریمی، «باران» مجید مجیدی و «تنگه ابوقریب» بهرام توکلی هم جزو فیلم های شش سیمرغی سینمای ایران به حساب می آیند.

در بخش 5 سیمرغی ها شاهد ترافیک بیشتری از فیلم های سینمایی هستیم. «چ» ابراهیم حاتمی کیا، «سگ کشی» بهرام بیضایی، «هامون» داریوش مهرجویی، «هیوا» به کارگردانی زنده یاد رسول ملاقلی پور، «خانه ای روی آب» بهمن فرمان آرا و «جدایی نادر از سیمین» اصغر فرهادی هر کدام توانستد از یک دوره جشنواره فجر پنج سیمرغ بلورین دریافت کنند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: