نسخه چاپی

عمران خان به تركیه می رود

«عمران‌خان» نخست وزیر پاكستان امروز برای سفر 2 روزه در راس یك هیات عالی رتبه از مقامات این كشور به «آنكارا» سفر خواهد كرد تا درباره مسائل مختلف از جمله صلح افغانستان با مقامات تركیه دیدار كند.

به گزارش نما، «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان امروز برای سفر 2 روزه در راس یک هیات عالی رتبه از مقامات این کشور به «آنکارا» سفر خواهد کرد تا درباره مسائل مختلف از جمله صلح افغانستان با مقامات ترکیه دیدار کند.

«شاه‌محمودقریشی» وزیر امور خارجه، «مخدوم خسروبختیار» وزیر توسعه و برنامه‌ریزی و «عبد الرزاق داود» مشاور امور بازرگانی نخست وزیر در این سفر مهم عمران‌خان را همراهی می‌کنند.

سفر عمران‌خان به ترکیه با دعوت رسمی «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه انجام می‌شود.

رایزنی درباره مذاکرات صلح افغانستان و دیدار با بازرگانان و سرمایه‌گذاران ترکیه برای گسترش روابط اقتصادی محور سفر نخست وزیر پاکستان است.

عمران‌خان ابتدا از موزه «مولانا رومی» در شهر «قونیه» بازدید به عمل می‌آورد و سپس به آرامگاه «کمال آتا ترک» بنیانگذار ترکیه خواهد رفت.

خان نماز جمعه را در مسجد «ملت» آنکارا به جا می‌آورد و بعد از ظهر همین روز به پاکستان بازمی‌گردد.

عمران‌خان بعد از اینکه نخست وزیر پاکستان شد نخستین بار است که به صورت رسمی به ترکیه سفر می‌کند، وی قبل از این از کشورهای عربستان، امارات متحده عربی، مالزی و چین بازدید به عمل آورد.

هدف نخست وزیر پاکستان از سفر به کشورهای مختلف دریافت کمک مالی برای حل بحران اقتصادی و به توافق رسیدن درباره مسائل منطقه به ویژه افغانستان بود.

۱۳۹۷/۱۰/۱۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: