نسخه چاپی

كشته شدن 10 غیر نظامی در حملات جنگنده‌های آمریكا به شرق سوریه

جنگنده‌های حاضر در ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریكا بار دیگر منازل غیرنظامیان را در شرق سوریه بمباران كردند.

به گزارش نما، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که جنگنده‌های ائتلاف آمریکا شهرک «الکشکیه» واقع در ریف جنوب شرقی استان دیرالزور را هدف قرار دادند.

منابع محلی به خبرنگار سانا اعلام کردند که در جریان این بمباران ۱۰ غیر نظامی از جمله چهار کودک جان خود را از دست دادند.

جنگنده‌های آمریکایی پنجشنبه ۱۳ دی ماه روستای «الشعفه» واقع در ریف جنوب شرق دیرالزور را به شدت بمباران کردند که در جریان حملات مذکور نیز ۱۱ عضو یک خانواده کشته شدند و منازل زیادی نیز تخریب شد.

در همین ارتباط، ائتلاف آمریکا ۱۰ دی ماه اذعان کرد که از زمان آغاز عملیات خود در سوریه و عراق در سال ۲۰۱۴ تا تاریخ مذکور، دستکم ۱۱۳۹ غیر نظامی را کشته است.

ائتلاف آمریکا در حالی مدعی مبارزه با تروریسم بین‌المللی در سوریه است که بسیاری از گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد این ائتلاف جز نابودی زیرساخت سوریه و کشتار غیر نظامیان این کشور به ویژه در استانهای «رقه و دیرالزور» هدف دیگری نداشته است.

ائتلاف در گزارش خود اعلام کرد که ۱۹۴ گزارش درباره کشته شدن غیر نظامیان در ماه نوامبر دریافت کرده و در حال تحقیق در این باره است.

بسیاری از سازمان‌های مستقل تأکید دارند که بیانیه‌های بی‌شمار ائتلاف آمریکا درباره کشته شدن افراد غیر نظامی به دور از واقعیت است و توسط این ائتلاف دستکاری می‌شود.

وزارت خارجه سوریه نیز بارها با ارسال نامه به دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت تأکید کرده که حملات ائتلاف آمریکا غیر قانونی، هدفمند، عمدی و همیشگی است.

این نهاد در ۲۸ مهر در نامه‌های جداگانه به دبیر کل سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت اعلام کرد آمریکایی‌ها از بمب‌های ممنوعه فسفری استفاده می‌کنند که آخرین مورد آن در ۱۳ اکتبر در شهر هجین اتفاق افتاده است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: