نسخه چاپی

نماینده دموكرات با مطرح كردن استیضاح من، آبروی خود را برد!

رئیس‌جمهور آمریكا اظهارات نماینده دموكرات عضو كنگره این كشور درباره استیضاح او را مایه شرم‌ساری و آبروریزی این نماینده دانست.

به گزارش نما، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اظهارات رشیده طالب، نماینده دموکرات عضو کنگره این کشور را درباره استیضاح خود محکوم کرد. او در رز گاردن کاخ سفید اظهارات نماینده دموکرات در انتقاد از خود را شرم آور توصیف کرد و گفت: فکر می‌کنم این اظهارات آبروی کشور و خانواده رشیده طالب را برده است.

رئیس جمهور آمریکا روز گذشته در کاخ سفید نیز با تعریف و تمجید از خود و عملکردش، گفت: شما نمی‌توانید کسی را که عالی کار می کند مورد استیضاح قرار دهید. ما درباره این مسئله امروز صحبت کردیم. من به نانسی (پلوسی، رهبر دموکرات‌های کنگره) گفتم شما کسی را که به خوبی کار می کند استیضاح نمی کنید. شما همچنین وقتی هیچ تبانی صورت نگرفته، کسی را استیضاح نمی کنید.

رشیده طالب، که به تازگی به عنوان نماینده دموکرات ایالت میشیگان سوگند یاد کرده، یکی از دو زن مسلمان آمریکایی است که در انتخابات سال گذشته به کنگره آمریکا راه یافت. این نماینده دموکرات اظهارات انتقادی خود از ترامپ را چند ساعت پس از ادای سوگند در کنگره بیان کرد و در آنها موضوع استیضاح ترامپ را، که از شعارهای انتخاباتی او بود مطرح کرد.

این عضو کنگره آمریکا، ترامپ را بزرگترین قلدر زمان توصیف کرده و اعلام کرد: من از قلدر‌ها خوشم نمی‌آید؛ من با قلدر‌ها برخورد می‌کنم همانطور که آن‌ها علیه ما کار می‌کنند و ترامپ هم باید بازی خودش را کند. خانم رشیده طالب تاکید کرد که ترامپ باید استیضاح شود.

اظهارات طالب با واکنش های مختلفی از سوی اعضای دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات همراه شد. این نماینده دموکرات در بیانیه ای ضمن تاکید دوباره بر اظهارات خود درخواست خود برای استیضاح رئیس جمهور را بار دیگر مطرح کرد. شماری از نمایندگان لیبرال آمریکا تاکنون خواستار استیضاح ترامپ شده‌اند اما سران دموکرات تاکنون از حمایت از برکناری او از قدرت خودداری کردند. به گفته پلوسی، نمایندگان دموکرات پیش از تصمیم‌گیری درباره استیضاح ترامپ، منتظر انتشار نتیجه تحقیقات رابر مولر، دادستان ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶، می‌مانند.

فشار‌ها بر رشیده طالب برای پس گرفتن حرفهایش افزایش یافته است، اما او روز گذشته تاکید کرد از حرفهایش عقب نشینی نمی‌کند.


۱۳۹۷/۱۰/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: