نسخه چاپی

۴۰درصد بیكاران كشور فارغ التحصیل دانشگاه هستند

رئیس مركز آمار ایران با اشاره به آمار شاغلان گفت: طبق آمار، میزان بیكاری فارغ التحصیلان دانشگاهی ما افزایش یافته است.

به گزارش نما، امیدعلی پارسا رئیس مرکز آمار بیان کرد: سهم فارغ التحصیلان از کل بیکاران کشور به حدود ۴۰.۵ درصد افزایش یافته است.

وی نرخ بیکاری جوانان را حدود ۲۷ درصد اعلام کرد و افزود: در مجموع در ۹ ماهه امسال حدود ۵۵۰ هزار شغل ایجاد شده که عدد خوبی است، اما نسبت به برنامه و نیاز کشور که حدود ۹۰۰ هزار شغل است، کم است.

رئیس مرکز آمار با اشاره به علاقه مردم و جوانان برای اشتغال در بخش دولتی تصریح کرد: متاسفانه مسیر ایجاد اشتغال و راه اندازی کسب و کار مسیری دشوار و طولانی است و نسبت به میزان طبیعی و جهانی آن چند برابر بیشتر زمان می‌برد که ناشی از بروکراسی تو در توی اداری است.

پارسا گفت: در استان‌ها اگر پنجره واحد سرمایه گذاری ایجاد شود، استانداری‌ها در کنار ادارات برنامه و بودجه استانی می‌توانند زمینه اشتغال بیشتر و جذب سرمایه را فراهم کنند و این فقط عزم و اراده و هماهنگی بین ادارات و مسئولان را می‌خواهد.

وی نیز با بیان این که واحد‌های کوچک اقتصادی بار عظیمی از اشتغال را بر دوش می‌کشند، خواستار حمایت بیشتر از بنگاه‌های کوچک و متوسط شد و ثبات اقتصادی و جذب سرمایه را از شرایط ایجاد شغل پایدار دانست.

۱۳۹۷/۱۰/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: