نسخه چاپی

ترامپ كنگره را به اعلام وضع فوق العاده تهدید كرد

رئیس جمهور آمریكا گفت: اگر كه با دموكرات‌های كنگره بر سر تامین بودجه دیوار مرزی به توافق نرسد كاملا حق دارد كه حالت فوق‌العاده ملی اعلام كند.

به گزارش نما، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد در حال حاضر وضع فوق العاده اعلام نخواهد کرد و منتظر است ببیند کنگره در زمینه تامین بودجه برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک چه اقدامی انجام می‌دهد.

ترامپ همچنین در توییتی نوشت: «بحران انسانی در مرز‌های آمریکا. من همین حالا از این مرز بازگشته ام و شرایط آنجا بسیار بدتر از آن است که بسیاری از ما تصور کنیم! اصلا یک حمله در جریان است! من بار‌ها از این مرز دیدن کرده ام. دموکرات‌ها از جمله چاک نق نقو (چاک شومر) و نانسی (پلوسی) نمی‌دانند این شرایط چقدر برای کل کشور بد و خطرناک است.»

این در حالی است که پیش از این ترامپ، که به منطقه مرزی این کشور با مکزیک سفر کرده بود، در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت حق دارد که حالت فوق‌العاده ملی اعلام کند.

او در این مصاحبه گفت اگر که با دموکرات‌های کنگره بر سر تامین بودجه دیوار مرزی به توافق نرسد کاملا حق دارد که حالت فوق‌العاده ملی اعلام کند.

رئیس‌جمهور آمریکا در این‌باره گفت: «قانون روشن است و من کاملا حق دارم حالت فوق‌العاده اعلام کنم. اگر به اتفاقات نگاه کنید می‌بینید که این اوضاع حالت اضطراری ملی است.»

البته ترامپ برای چنین اقدامی تاریخ تعیین نکرد و گفت: «باید صبر کنیم و ببینیم در چند روز آینده چه اتفاقاتی می‌افتد.»

فاکس نیوز نیز نوشت به نظر می‌رسد ترامپ هنوز امیدوار است که توافق حاصل و بودجه ساخت دیوار مرزی و بازگشایی دولت تامین شود.


۱۳۹۷/۱۰/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...