نسخه چاپی

وال‌استریت رشد كرد

افزایش امید به این كه ایالت متحده و چین اختلافات تجاری خود را حل‌وفصل كنند، موجب جهش سهام آمریكا شد تا شاخص‌های مهم وال‌استریت به چهارمین رشد هفتگی پیاپی خود دست پیدا كند.

به گزارش نما، در پایان معاملات جمعه، با افزایش امید به این که ایالت متحده و چین اختلافات تجاری خود را حل‌وفصل کنند، سهام آمریکا جهش کردند تا شاخص‌های مهم وال‌استریت به چهارمین رشد هفتگی پیاپی خود دست پیدا کنند.

بارارها پس از این تقویت شدند که بلومبرگ گزارش داد چین قبول کرده است واردات خود از آمریکا را به بیش از ۱ تریلیون دلار در سال افزایش دهد، تا کسری تجاری آمریکا با این کشور در سال ۲۰۲۶ به صفر برسد.

این به دنبال گزارشی در روز گذشته مطرح شد، مبنی بر این‌که وزیر خزانه‌داری آمریکا، استیون منوچین، در مورد برداشتن برخی، یا تمام تعرفه‌های چین، گفتگو کرده است.

رشد قدرتمند سهام در ماه ژانویه، شاخص اس‌اندپی۵۰۰ را در مسیر دست‌یابی به بهترین عملکرد ماهیانه خود از مارچ ۲۰۱۶ تا کنون قرار داده است. اس‌اندپی۵۰۰ حالا همچنان ۸.۹ درصد پایین‌تر از رکورد ۲۰ سپتامبر خود قرار دارد. این شاخص در شب عید کریسمس ۱۹.۸ درصد از این رکورد پایین‌تر بود و به سقوط ۲۰ درصدی بسیار نزدیک شد؛ سطحی که بازارها به آن محدوده تحمل تکنیکال می‌گویند و بازگشت از آن بسیار طول می‌کشد.

در پایان معاملات دیشب (بامداد امروز به وقت تهران)، شاخص میانگین صنعتی داو جونز ۳۳۶.۲۵ واحد، یا ۱.۳۸ درصد جهش کرد و به ۲۴۷۰۶.۳۵ واحد رسید. اس‌اندپی۵۰۰ هم توانست ۳۴.۷۵ واحد یا ۱.۳۲ درصد بالاتر و در ۲۶۷۰.۷۱ واحد بسته شود. شاخص کامپوزیت نزدک ۷۲.۷۷ یا ۱.۰۳ واحد جهش کرد و در ۷۱۵۷.۲۳ واحد به کار خود پایان داد.

برای این هفته، داو جونز ۲.۹۶ درصد رشد کرد، اس‌اندپی۵۰۰ هم ۲.۸۷ درصد بالا آمد و کامپوزیت نزدک ۲.۶۶ درصد به ارزش خود افزود.

در بازار ارز، دلار توانست به اولین رشد هفتگی خود در سال ۲۰۱۹ دست پیدا کند. شاخص دلار ۰.۳۱ درصد رشد کرد. یورو ۰.۲۶ درصد در برابر دلار افت کرد و به نرخ ۱.۱۳۶۵ رسید.

۱۳۹۷/۱۰/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...