نسخه چاپی

قیمت انواع گوشت، مرغ و ماهی در بازار تهران

قیمت گوشت، مرغ و ماهی در بازار تهران نسبت به روزهای گذشته افزایش یافته و سیاست‌های تنظیم بازاری هم كارساز نبوده است.

به گزارش نما، بازار گوشت و مرغ در بازار همچنان متلاطم است و طی روزهای گذشته قیمنت‌ها دوباره روند افزایشی گرفته است، گزارش میدانی خبرنگار فارس حاکی است امروز قیمت یک کیلوگرم ران و دست گوشت گوساله 76 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود. قیمت گوشت مخلوط گوساله هم 74 هزار تومان است.

قیمت گوشت مرغ هم که طی روزهای گذشته تا حدودی کاهش یافته بود دوباره روند صعودی به خود گرفته است. قیمت یک کیلوگرم مرغ در بازار تهران 13 هزار و 800 تومان به فروش می‌رود.

ران مرغ 12 هزار و 200 تومان، ران مرغ بدون کمر 13 هزار و 800 تومان و سینه مرغ 15 هزار و 200 تومان، جوجه کبابی 23 هزار تومان، فیله مرغ 28 هزار تومان، کمر مرغ 16 هزار و 500 تومان، کتف و بال 15 هزار تومان و گردن مرغ 6500 تومان، جگر مرغ 4 هزار تومان، سنگدان مرغ 7500 تومان، پای مرغ 5500 تومان، دل مرغ 6500 تومان به فروش می‌رود.

قیمت انواع ماهی هم روند افزایشی دارد به طوری که هر کیلو ماهی تیلاپیا به 50 هزار تومان رسیده، ماهی قزل‌آلا کیلویی 27 هزار و 500 تومان، ماهی آزاد 14 هزار و 800 تومان در بازار تهران عرضه می‌شود.

طی روزهای گذشته برنامه‌های تنظیم بازاری وزارت جهاد کشاورزی برای کنترل قیمت گوشت و مرغ تأثیرگذار نبوده و قیمت‌ها همچنان افزایشی است.

کارشناسان می‌گویند راهکار این است به جای تکیه بر واردات به افزایش توان تولید داخل همت کنیم. 70 درصد قیمت محصولات پروتئینی مربوط به نهاده‌ها است که معمولاً واردکننده آنها هستیم. اگر اینها در داخل کشور تولید شود قیمت تمام شده محصولات ما پایین خواهد آمد. ایران در تولید مرغ کاملاً خودکفاست و در تولید گوشت قرمز هم 120 هزار تن با خودکفایی فاصله دارد.

آن‌طور که رئیس سازمان دامپزشکی کشور می‌گوید امسال 260 هزار تن ثبت سفارش گوشت انجام شده است یعنی تقریباً به اندازه دو برابر نیاز داخل گوشت وارد کشور شده اما قیمت در بازار تکان نخورده که هیچ بلکه بالاتر هم رفته است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...