نسخه چاپی

قیمت جهانی نفت در 13 بهمن 97

قیمت هر بشكه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با یك دلار و ۹۱ سنت، معادل ۳.۱۴ درصد افزایش به ۶۲ دلار و ۷۵ سنت رسید.

به گزارش نما، به دنبال انتشار آمارهای مثبت از بازار کار آمریکا و نشانه هایی از اینکه تحریم های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا به کاهش شکاف بین عرضه و تقاضا کمک کرده است، قیمت نفت روز جمعه حدود 3 درصد افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با یک دلار و 91 ست، معادل 3.14 درصد افزایش به 62 دلار و 75 سنت رسید. قیمت نفت برنت در این هفته مجموعا حدود 1.9 درصد رشد داشت.

قیمت نفت خام آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با یک دلار و 47 سنت، معادل 2.73 درصد افزایش به 55 دلار و 26 ست رسید و رشد قیمت هفتگی حدودا 3 درصدی را تجربه کرد.

پس از آنکه موسسه بیکر هاگز گزارش داد که شرکت های آمریکایی برای چهارمین هفته متوالی تعداد سکوهای حفاری خود را کاهش داده و تعداد آنها را به پایین ترین رقم در 8 ماه گذشته رسانده اند، قیمت ها رشد قابل توجهی را شاهد بود. آمارهای هفته گذشته نشان داد که تعداد سکوهای حفاری در ماه ژانویه بیشترین کاهش ماهانه را از آوریل 2016 تاکنون داشته است.

انتشار آمارهای قوی از میزان اشتغالزایی در آمریکا و رشد شاخص ها در بازار بورس وال استریت نیز به رشد قیمت نفت کمک کرد.

دیگر عامل تقویت بازارهای مالی، توئیت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بوده که گفته به منظور تلاش جهت حل اختلافات تجاری، به زودی با شی جینپینگ رئیس جمهوری چین دیدار خواهد کرد. اما ترامپ بعدا هشدار داد که در صورتی که دستیابی به توافق چندا محتمل نباشد، ممکن است مذاکرات را به تعویق بیاندازد.

هیئت تجاری چین گفته، در دور اخیر مذاکرات با آمریکا پیشرفت های مهمی به دست آمده است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...