نسخه چاپی

یارانه بگیران تا آذر ماه چقدر یارانه دریافت كردند

براساس آمار سازمان هدفمندی یارانه‌ها تا ۱۳ آذر ماه سال جاری مردم بیش از ۲۸ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی دریافت كردند و سهم سلامت در مجموع حدود ۲۲ درصد بوده است.

به گزارش نما، براساس اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها تا ۱۳ آذر ماه سال جاری سهم این سازمان از یارانه‌ها بیش از ۶۹ هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان بوده و براساس آمار ۱۳ هزار و ۵۶۵ هزار میلیارد تومان شرکت‌ها نسبت به مبلغ مصوب بدهی دارند.

به علاوه بالغ بر ۱۹ هزار و ۴۱۸ میلیارد تومان از درآمد‌ها به حساب شرکت‌های مذکور در تبصره ۱۴ قانون بودجه بازگشت داده شد و طبق آمار‌ها ۳۶ هزار و ۸۷۶ میلیارد تومان به مصارف سازمان هدفمندی اختصاص یافته است.

این در حالی است که جمع کل دریافتی‌ها در بخش منابع ۹۸ هزار و ۸۳۴ میلیارد تومان در نظر گرفته شد علاوه بر این اجازه داده شد مبلغ ۱۱ هزار میلیارد تومان از محل فروش فرآورده‌های نفتی به سقف منابع در جدول افزوده شود و در مصارف هزینه گردد.

واریزی شرکت‌ها به حساب رابط خزانه تا تاریخ مذکور بدون در نظر گرفتن مجوز ۱۱ هزار میلیارد تومانی عملکرد ۸۰ درصدی دارد، در صورتی که عدم تحقق ناشی از کاهش حجم صادرات فرآورده‌ها باشد باید به این مسئله در برآورد منابع سال ۹۸ توجه شود، زیرا منابع موضوع این بند در لایحه بودجه سال آینده افزایش قابل توجهی دارد.

مصارف سازمان هدفمندی یارانه‌ها نشان می‌دهد حدود ۲۸ هزار و ۲۹ میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شد و به طور میانگین پرداخت هر ماه یارانه ۳ هزار و ۵۰۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده است و البته برای امنیت سبد غذایی یا همان یارانه غیرنقدی ۸۹۰ میلیارد تومان مصرف شده است.

در این میان سازمان بهزیستی و کمیته امداد مصارف هدفمندی بودجه ۹۷ بالغ بر ۳ هزار و ۶۴۲ میلیارد تومان دریافت کردند و بخش بهداشت و سلامت بیش از ۸۵۰ میلیارد تومان پرداخت شد که ردیف مربوط به بهداشت و سلامت مردم تنها ۲۲ درصد پرداختی داشته است.

گفتنی است، هزینه کرد یارانه نان و خرید تضمینی گندم رقم ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است و در مجموع کل مصارف ۳۶ هزار و ۷۱۲ میلیارد تومان بوده است.


۱۳۹۷/۱۱/۱۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...