نسخه چاپی

توضیحات سردار رحیمی درباره اخذ عوارض تردد در محدوده زوج و فرد از رانندگان

سردار رحیمی گفت: پلیس رانندگان متخلف در محدوده زوج یا فرد را فقط یك بار جریمه می‌كند كه میزان آن ۲۰ هزار تومان است.

به گزارش نما، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ، صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: پلیس در عرصه‌های مبارزه با مفاسد اقتصادی، امنیت اجتماعی و انضباط ترافیکی نقش ویژه‌ای ایفا می‌کند و در راستای تحقق و اهداف نظام، سرباز‌های خوبی برای مقام معظم رهبری است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: ۹ آبان ماه سال جاری جمعی از زندانیان که به دلیل بیماری و درمان در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری بودند، توسط یک گروه فراری داده شدند.

وی با بیان اینکه این افراد چندین مورد درگیری در تهران و شهرستان‌های دیگر با پلیس داشتند، تصریح کرد: آخرین اقدامشان سرقت از منازل خیابان میرداماد بود که ماموران با سارقان مسلح درگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اینکه مامور گشت در این حادثه مضروب شد، تصریح کرد: متهمان پس از درگیری فرار می‌کنند.

سردار رحیمی با بیان اینکه پس از این حادثه به طور ویژه دستگیری این متهمان را در دستور کار خود قرار دادیم، گفت: در کمتر از ۴۸ ساعت این گروه شناسایی شد و با اعزام تیم‌هایی به سراسر کشور یک نفر را ماه گذشته دستگیر کردیم.

وی ادامه داد: متهم اصلی که از بیمارستان فراری داده شده بود، بامداد روز گذشته به همراه همدستانش در یک عملیات پیچیده دستگیر شد.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به دستگیری ۵ مرد و ۵ زن در این عملیات بیان کرد: ۵ قبضه سلاح کلت کمری جنگی و مقادیر زیادی مهمات نیز از متهمان کشف شد.

سردار رحیمی افزود: یکی از مجرمان که قصد تیراندازی به ماموران را داشت از ناحیه پا مصدوم شد.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه متهمان به ۳۰۰ فقره سرقت اعتراف کردند، بیان کرد: متهمان در استان‌های اصفهان، لرستان، تهران و البرز اقدام به سرقت کرده بودند که میلیارد‌ها فقره سرقت در پرونده‌شان دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه متهمان حتی مسئولان نظام را در فضای مجازی تهدید می‌کردند و می‌گفتند بیایید ما رو بگیرید، اضافه کرد: اکثر افراد گروه دارای سوابق جرم و سرقت هستند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه در یک ماه گذشته سه گروه سارق بانک و صرافی‌ها را شناسایی کردیم، تصریح کرد: از این گروه‌ها هم مقادیر زیادی سلاح کشف کردیم.

سردار رحیمی افزود: سرقت برای ما درجه بندی ندارد و به تمام پرونده‌ها رسیدگی می‌کنیم.

رئیس پلیس تهران بزرگ در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان درباره تمهیدات پلیس برای برقراری نظم و امنیت در ایام پایانی سال و نوروز ۹۸ اظهار کرد: یک جلسه مشترک بین پلیس و مراکز عمده خرید و فروش برگزار شد که طی آن مقرر شد ۳۵۰ مرکز به صورت محسوس و نامحسوس پوشش دهیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسه مشترک با اصناف، کسبه و طلافروشان نیز گفت: گشت‌های ما تقویت شدند که و فعالیت آن‌ها در ساعات خرید مردم بیشتر خواهد شد.

سردار رحیمی بیان اینکه تا ۲۹ اسفند یک سری تمهیدات را داریم و بعد از آن‌هم برنامه طرح نوروزی پلیس اجرا می‌شود، تصریح کرد: گشت‌های پیاده، خودرویی و موتوری در پایتخت در ایام نوروز اجرا خواهد شد.

وی افزود: قدم به قدم افراد در راهپیمایی ۲۲ بهمن عبادت و پاسداری از آرمان‌هایی است که بیش از ۳۰ هزار شهید خونشان را در این راه دادند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اینکه در روز‌های گذشته بیش از ۶ میلیون انواع و اقسام مواد محترقه کشف و ۴ انبار بزرگ شناسایی شدند، تاکید کرد: با واحدهای غیرمجاز فروش مواد محترقه برخورد و پلمپ خواهد شد.

وی در خصوص اخذ عوارض زوج یا فرد گفت: پلیس فقط یک بار مردم را جریمه می‌کند که میزان آن ۲۰ هزار تومان است و با افراد پلاک مخدوش نیز با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

سردار رحیمی در خصوص اقدامات پلیس در ایام دهه فجر گفت: در ایام الله دهه فجر، پلیس به طور ویژه در حال انجام اقدامات انتظامی ترافیکی و امنیتی لازم خواهد بود.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه نیروهای ما از ساعت ۱۰ شب روز ۲۱ بهمن ماه به حالت ۳۰ درصد آماده باش در خواهند آمد که تا ساعت ۵ صبح به ۱۰۰ درصد آماده باش خواهیم رسید، گفت: تمام مسیر‌های ۱۲ گانه را به صورت کامل پوشش خواهیم داد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...