نسخه چاپی

اظهارات مدیر اجرایی سازمان دیدبان حقوق بشر درباره نقش بن سلمان در قتل خاشقجی

مدیر اجرایی سازمان دیدبان حقوق بشر اعلام كرد مسئولیت ولیعهد سعودی در قتل خاشقجی روشن است، زیرا او با مجریان این جنایت ارتباط تنگاتنگی داشته است.

به گزارش نما، کِنِت راث، مدیر اجرایی سازمان دیدبان حقوق بشر، با اعلام اینکه مسئولیت محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، در قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی، روشن است تصریح کرد عربستان سعودی و دولت آن باید ثابت کنند در قتل خاشقجی دست نداشته‌اند.

او گفت: رفتن پانزده نفر یا حدود این تعداد به استانبول از جمله کسانی که برای مدت زمان طولانی با محمد بن سلمان -ولیعهد- کار کردند ثابت می‌کند سعودی در قتل جمال خاشقجی دست داشته است.

مدیر اجرایی سازمان دیدبان حقوق بشر در سخنانی در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: مسئولیت ولیعهد سعودی در این جنایت روشن است زیرا با کسانی که این جنایت را انجام دادند ارتباط تنگاتنگی داشته است.

راث گفت: «سئوال بزرگ آن است اگر دولت سعودی در جنایت قتل خاشقجی دست ندارد رفتن پانزده نفر یا حدود این تعداد به استانبول چه معنایی دارد؟ چه کسی دستور ارتکاب این جنایت را داده است؟ آیا او ولیعهد سعودی است که با آنان به مدت زمان طولانی کار کرده است؟ سعودی از ما می‌خواهد به تحقیقاتش اعتماد کنیم، اما از ولیعهد تحقیق نمی‌کند و می‌گوید این خط قرمز است. این (مخالفت) هرگونه اعتبار تحقیق آنان را کاملا زیر سئوال می‌برد.»

۱۳۹۷/۱۱/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...