نسخه چاپی

نرخ بلیت هواپیما برای نوروز ۹۸ گران نمی‌شود

دبیر انجمن شركت‌های هواپیمایی با اشاره به عدم افزایش بلیت پرواز‌های نوروز ۹۸ گفت: نرخ بلیت پرواز برای ایام نوروز گران نمی شود و همان قیمت‌های آذر ۹۷ است.

به گزارش نما، مقصود اسعدی سامانی در خصوص تمهیدات لازم برای فروش بلیت در نوروز ۹۸ بیان کرد: شرکت‌های هواپیمایی در حال حاضر در حال آماده سازی همه امکانات خود برای ارائه خدمات به مسافران هوایی نوروز هستند، البته این امکانات در اندازه وسع شرکت‌های هواپیمایی است.

وی در ادامه با اشاره به عدم افزایش قیمت بلیت افزود:: طبق هماهنگی با شرکت‌های هواپیمایی، قیمت بلیت پرواز برای ایام نوروز ۹۸ هیچ افزایشی نخواهد داشت، قیمت‌های بلیت نوروزی همان نرخ‌هایی است که در آذرماه امسال اعلام و اعمال شد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تصریح کرد: امسال به دلیل از رده خارج شدن تعدادی از هواپیما‌ها و غیرعملیاتی شدن برخی هواپیماها، ظرفیت حمل و نقل هوایی برای نوروز ۹۸ کاهش می‌یابد، برخی هواپیما‌ها مشکل موتور و تأمین قطعات دارند، بنابراین تعداد هواپیما‌ها نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

سامانی یادآور شد: با وجود کاهش صندلی پرواز، شرکت‌های هواپیمایی تلاش می‌کنند، برای ایام نوروز، با برقراری پرواز‌های متعدد فوق‌العاده، نیاز‌های مسافران را در ایام نوروز پاسخگو باشند.

وی با تاکید بر اینکه مسافران فقط از طریق مراکز و سایت‌های معتبر، نسبت به تهیه بلیت پرواز اقدام کنند، اظهار کرد: مردم دقت کنند بلیت پرواز را یا از طریق سایت شرکت هواپیمایی و یا از طریق آژانس‌های معتبر و سایت‌های معروف و دارای مجوز خریداری کنند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره بر قیمت‌های تعیین شده از سوی شرکت‌های هواپیمایی گفت: قیمت بلیت هواپیما در کلاس‌های مختلف و حداقل و حداکثر نرخ‌های بلیت، در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی درج شده است و مسافران می‌توانند جهت اطلاع از نرخ‌ها به سایت انجمن مراجعه کنند و پس از آگاهی از نرخ‌ها، با مقایسه قیمت‌های بلیت شرکت‌های هواپیمایی مختلف، نسبت به خرید بلیت اقدام کنند.

سامانی عنوان کرد: دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی بیان کرد: در ایام نوروز حدود ۱۵۰ فروند هواپیما برای جابه‌جایی مسافران نوروزی آماده می‌شود.

وی در خصوص پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی هواپیما اظهار کرد: برنامه شرکت‌های هواپیمایی به صورت فصلی بسته می‌شود، در این راستا برخی شرکت‌های هواپیمایی فروش بلیت‌های نوروزی را آغاز کرده‌اند و در حال حاضر از طریق سایت شرکت‌های هواپیمایی و برخی آژانس‌های فروش، امکان تهیه بلیت‌های نوروزی هواپیما وجود دارد

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم با وجود آنکه در نوروز ۹۷ نسبت به نوروز ۹۶ حدود ۸ درصد کاهش جابه‌جایی مسافر داشتیم، حداقل در نوروز ۹۸ با اقبال مسافران، تلاش شرکت‌های هواپیمایی و برقراری پرواز‌های فوق‌العاده، به اندازه نوروز ۹۷ مسافر جابه‌جا کنیم و آمار کاهشی نداشته باشیم، تا نیاز مردم به حمل و نقل هوایی در ایام نوروز تأمین شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...