نسخه چاپی

واكنش فرمانده ناجا به برخورد با یك مامور نیروی انتظامی

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اتفاق دو روز پیش برخورد با یك مامور ناجا در تهران گفت: بنده بررسی كردم و مشخص شد كه مامور وظیفه خود را انجام داده است ‌و او را تشویق كردیم.

به گزارش نما، سردار حسین اشتری در همایش سالیانه مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان و جشنواره شایستگاه گام دوم انقلاب که شامگاه جمعه در حسینیه شهدای بسیج اصفهان برگزار شد، با اشاره به فعالیت این مجمع در بیشتر استان‌های کشور، اظهار داشت: مدتی از فعالیت مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر می‌گذرد و به وظیفه الهی خودشان می‌پردازند.

وی افزود: مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان در این راه مثل همه کارها نسبت به دیگر استان‌ها پیشتاز بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه فریضه امر به معروف و نهی از منکر طبق فرمایش مقام معظم رهبری یک واجب فراموش شده است، گفت: ما باید این فرضیه را احیا کنیم چرا که یکی از برترین کارها از نظر خداوند و ائمه معصومین (ع)، امر به معروف و نهی از منکر است و روایتی داریم که اگر در جامعه‌ای امر به معروف و نهی از منکر فراموش شود، جامعه به هلاکت می‌رسد.

وی ادامه داد: قیام امام حسین (ع)، انقلاب اسلامی، قیام امام خمینی (ره) و دفاع مقدس ما هم از فریضه امر به معروف و نهی از منکر نشأت گرفت و شهدای بزرگوار نیز به واسطه همین فریضه در دفاع مقدس شرکت کردند.

سردار اشتری تصریح کرد: بر اساس قانون اساسی امر به معروف و نهی از منکر هم بر عهده مردم و هم بر عهده دولت است و محدودیت ندارد، مردم باید بدانند شما افراد مجمع از مشکلات آگاه هستید و آن‌ها را گزارش می‌دهید، اگر وضعیت زیستی و امکاناتی محله‌ای مناسب نیست شما به مسئولان نامه می‌زنید، به شهردار، استاندار و فرماندار اطلاع می‌دهید که در این نقطه چنین مشکلاتی وجود دارد، از نظر محیط زیست، امکانات اولیه محدودیت هست، و یا شما گزارش می‌دهید در حوزه موضوعات اقتصادی که امروز یکی از مشکلات مهم مردم است، بنابراین مسئولان باید پاسخگو باشند که چرا این مسائل را حل نمی‌کنند، شما باید مطالبه کنید و اینکه چقدر مؤثر باشد و چه مقدار ترتیب اثر بدهند، مسئله دیگری است، البته حتماً تأثیر خودش را می‌گذارد.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به حضور در فضای مجازی که مانند سیلی همه چیز را با خود می‌برد، اظهار داشت: حل اختلافات و مناقشات محلی مردم از جمله اقدامات ارزشمند مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر است، در حوزه فرهنگی فضای مجازی، حساسیت نشان دهید زیرا همه ما در هر شغل و سمت باید نسبت به این مسائل واکنش نشان دهیم چه بسا این مطالبه‌ها مؤثر خواهد بود.

وی افزود: آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌ها یک اولویتی دارد و کسانی که هنجارشکنی کرده و بدحجابی می‌کنند باید با آن‌ها برخورد کرد، کارها باید جامعیت داشته باشد تا موفق شود.

برخی نهادها در موضوع حجاب کارشکنی می‌کنند

سردار اشتری خاطرنشان کرد: خدمات در حوزه ایجابی هیچ محدودیتی ندارد و معروف‌ها را باید گفت و اگر کسی صادقانه کار می‌کند کار خیر او مطرح و از او به هر طریق از جمله نامه و یا در فضای مجازی حمایت شود.

وی بیان کرد: در اتفاقی که چند ماه گذشته در یکی از پارک‌های شهر تهران رخ داد مامور نیروی انتظامی با چند خانمی که بی‌حجاب بودند تذکر محترمانه داده بود، اما آن خانم که از قبل هم پیش بینی کرده به مأمور حمله کرده و به او توهین می‌کند، متاسفانه برخی از خودی‌ها با بنده تماس گرفتند که با مامور برخورد شود، البته آنها از روی دلسوزی می‌گفتند اما برخی از معاندان نیز در فضای مجازی حمله کرده و عنوان کردند که با مامور باید برخورد شود، اما ما بررسی کردیم و مشخص شد که کار مامور کاملاً صحیح بوده و او را تشویق کردیم.

واکنش فرمانده ناجا به برخورد با یک مامور نیروی انتظامی

فرمانده ناجا با اشاره به اتفاق مشابه روز گذشته گفت: بنده بررسی کردم و مشخص شد که مامور وظیفه خود را انجام داده است، حالا آن آقا توقعی دارد که بماند، اما اینگونه نیست که مامور به هرکس تذکر داد به او توهین شود، اگر مامور برخورد نکند اقتداری باقی نمی‌ماند، البته ما توصیه کرده‌ایم که رفتار مناسب و اسلامی باشد پس حمایت‌های مردم از معروف نیز می‌تواند موثر باشد.

وی با بیان اینکه بخش‌هایی از فضای مجازی را باید به فرصت تبدیل کرد، گفت: برای حمایت از آمر به معروف باید از فضای مجازی هم استفاده کرد و جوانان که با این فضا و آسیب‌های آن آشنا هستند، باید وارد این عرصه شوند تا وقتی به امر به معروف اقدام می‌کند، بداند که پشت سر او حمایت مردم قرار دارد.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: توصیه‌های لازم به ماموران برای برخورد با معضلات از جمله بی‌حجابی داده شده و باید تمام جوانب سنجیده شود، البته وقتی فردی به حرف مامور توجه نمی‌کند، مامور برای حفظ اقتدار، برخورد می‌کند.

سردار اشتری بیان کرد: ۲۶ دستگاه پیرامون عفاف و حجاب وظیفه دارند و در این راستا ۳۰۰ مصوبه وجود دارد، متاسفانه در این زمینه نیروی انتظامی به تنهایی با همکاری بخشی از بدنه مجموعه بسیج فعالیت دارد و برخی نهادها نه تنها به وظایف خود عمل نمی‌کنند بلکه برخی کارشکنی هم می‌کنند در حالی که مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی حکم قانون را دارد.

وی با بیان اینکه چشم نیروی انتظامی به سخنان و فرمایشات مقام معظم رهبری است، گفت: فقط ایشان باید رضایت داشته باشند، بعضی مواقع ما برخی از انتقادات را مطرح می‌کنیم و برای آن فریاد می‌زنیم و تعدادی ناراحت می‌شوند ولی ما به وظیفه خود عمل می‌کنیم.

فرمانده ناجا افزود: اگر مجمع رهروان امر به معروف، آمران به معروف و نهی از منکر و نیروی انتظامی به خانمی به علت بدحجابی تذکر داد نباید کسانی دیگر او را به عنوان الگوی جوانان قرار دهند، نباید در جشنواره‌ای ملی که به نام انقلاب و فجر انقلاب است کسانی نشان داده شوند که الگوی مناسبی برای جوانان نیستند اما برخی آنها را الگو قرار می‌دهند و این نقض غرض است.

وی تصریح کرد: شخصی که ما در جایی به او تذکر می‌کنیم جای دیگر ۱۰ برابر بیشتر او را نشان می‌دهند، این موارد را باید دنبال و اصلاح کرد، البته وظیفه ما این است که بیشتر از این اقدامات اجرا کنیم تا روح شهدا و خانواده شهدا از ما راضی باشند.

اشتری: بار کم‌کاری برخی سازمانها به نیروی انتظامی تحمیل می‌شود

سردار اشتری خاطرنشان کرد: البته باید بیشتر اقدام و فعالیت کرد ولی نیروی انتظامی کماکان در حوزه مقابله با مشروبات الکی، مزاحمت نوامیس، کشف حجاب در خودروها، ایجاد آلودگی صدا و مواد مخدر ایستاده است. در این اقدامات حدود ۶ هزار خودرو در ۳ ماه پیش توقیف شده و امروز حدود ۶۸ هزار خودرو در پارکینگ‌ها قرار دارند، بیش از ۳۸۰ هزار تذکر در زمینه کشف حجاب در خودرو داده شده و در یک مقطعی این تعداد زیاد شد، ولی الان کنترل شده است.

وی ادامه داد: افزایش بیش از ۳۰ برابری در اعمال قانون حوزه ناظران، ۳۰ درصد افزایش بازدیدها و پلمپ‌ها، ۲۴ درصد افزایش کشف مشروبات الکلی، مقابله با زنان خیابانی، مزاحمت نوامیس با ۱۴ درصد و آلودگی صوتی …از جمله گزارش‌ها است.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه نیروی انتظامی با هدایت‌های رهبری در عرصه مرزها، شهرها و حوزه‌های مختلف تمام سعی خود را می‌کند، گفت: این نیروها با تلاش خود احکام الهی را پیاده و از ناهنجاری‌ها جلوگیری می‌کنند و حافظ جان و مال مردم باشند.

اقدامات نیروی انتظامی نوعی کار جهادی است

وی ادامه داد: این نیرو در برخورد با شبکه مواد مخدر ۴ هزار شهید تقدیم راه امنیت کرده است و اخیراً در یک عملیات بیش از ۷ تن مواد مخدر و ۴۰ اسلحه، ۳۰ دستگاه خودرو کشف و ۲۸ شرور دستگیر شدند که این اقدامات نوعی کار جهادی است.

سردار اشتری همچنین با اشاره به صدور بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری، اظهار داشت: مردم ما به رغم توطئه‌های مختلف ۴۰ سال را با هوشیاری پشت سر گذاشتند و چهلمین سال پیروزی انقلاب خود را با حضور تماشایی در مراسم ۲۲ بهمن و تشییع شهدا نشان دادند.

وی تصریح کرد: نیاز بود گام دوم انقلاب و ورود به دهه پنجم انقلاب با قدرت بیشتری برداشته شود و رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم، ۷ اولویت علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، روابط خارجی و مرزبندی با دشمن و سبک زندگی را مطرح کردند.

مردم نشان دادند که حساب مشکلات اقتصادی از شهدا و ولایت جداست

فرمانده ناجا افزود: یکی از برنامه‌های دشمن آن است که مردم ما را مایوس کنند تا نقاط قوت و پیشرفت‌های نظام اسلامی دیده نشود، در حالی که مردم سرمایه اصلی انقلاب هستند و البته مردم هوشیارتر ما در ۲۲ بهمن و تشییع شهدا نشان دادند که حساب شهدا و ولایت از گرانی‌ها و مسائل اقتصادی جداست.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند آینده‌ای بسیار خوب در انتظار ماست و باید بدانیم در عین اینکه مشکلات و نارسایی‌ها وجود دارد اما نقاط قوت انقلاب بسیار زیاد است که از جمله آن امنیت مطلوب است.

همایش سالیانه مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان به همراه جشنواره شایستگان گام دوم انقلاب اسلامی با حضور یک هزار ناظر این مجمع شامگاه جمعه در حسینیه شهدای بسیج اصفهان برگزار و همچنین در این مراسم از ۴۰ بانوی محجبه نخبه اصفهان تجلیل شد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...