نسخه چاپی

مصاحبه با ۱۵ هزار نفر برای انتخاب بازیگران سریال «سلمان فارسی»

میرباقری گفت: مقدمات برای آغاز تصویربرداری از اوایل تابستان ۹۸ در حال فراهم شدن است.

به گزارش نما، مرتضی میرباقری در حاشیه بازدید از مراحل پیش تولید سریال سلمان فارسی گفت: پس از گذر از فاز صفر، مرحله پیش تولید سریال الف. ویژه «سلمان فارسی» در نشستی با حضور ریاست سازمان صداوسیما و آقای داوود میرباقری و دیگر عوامل سریال آغاز شد.

وی افزود: این مجموعه تلویزیونی سه بخش عمده دارد؛ یک بخش در ایران باستان، بخشی دیگر در روم و بیزانس و بخش آخر مربوط به حجاز است. در واقع این سریال شامل سه مرحله از زندگی سلمان فارسی است که از دوران کودکی او تا زمان رحلت پیامبر اکرم (ص) را در برمی گیرد.

وی با اشاره به تجربه نخست تلویزیون در پرداختن به ایران باستان با ساخت این سریال ادامه داد: ما تجربه سریال سازی در دوره اسلامی را داریم؛ در «مختارنامه» با لوکیشن‌های آن دوران آشنایی داریم و یا لوکیشن‌های سینمایی «محمد رسول الله (ص)» اثر مجید مجیدی تقریباً آماده است که علاوه بر آن‌ها برای ساخت این سریال نیازمند بازسازی دکور مدینه هستیم.

معاون رئیس سازمان صداوسیما در امور سیما افزود: برای دوره بیزانس نیز عوامل سریال از کشور‌هایی همچون ارمنستان و کلیسا‌هایی که مربوط به آن قرن است، بازدید داشته اند. بخشی از کلیسا‌های بیزانس در کشور مراکش تصویربرداری خواهد شد و البته برخی از کلیسا‌ها هم که در نقاط مختلف ایران وجود دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میرباقری گفت: برای ساخت یک سریال پس از نوشته شدن متن باید لوکیشن‌ها انتخاب شود؛ سپس باید کارگاه‌هایی فراهم شوند تا لباس، ابزار و ادوات دوره‌های زمانی و سایر آکسسوار‌های نیز آماده سازی شود.

معاون سیما افزود: پس از بازدید چند ماه پیش همراه با دکتر علی عسکری رییس رسانه ملی از بخش تحقیقات این سریال و مشاهده طراحی‌ها و ماکت‌های اولیه، در مراجعه امروز شاهد عملیاتی شدن کارگاه‌ها بودیم که از چند ماه پیش فعالیت خود را در زمینه‌های مختلف آغاز کرده اند.

وی تصریح کرد: طبق مشاهدات و گزارش دست اندرکاران کارگاه‌ها و عوامل روشن است سریال در مدار و مسیری حرکت می‌کند که به کارگیری از فناوری‌های نو، نهایت صرفه جویی زمانی و مالی را به دنبال داشته باشد که این اقدام خود در راستای اقتصاد مقاومتی بوده و قابل تحسین است.

دکتر میرباقری گفت: قطعا وقتی همه کارگاه‌ها فعال و بخش‌های مختلف فراهم شود، چند هزار نفر مشغول کار خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه «سلمان فارسی» عظیم‌ترین سریالی است که در ایران ساخته می‌شود، تصریح کرد: اقدام دیگری که اکنون به موازات این فعالیت‌ها در حال انجام است؛ شناسایی بازیگران است. تخمین زده شده است که برای انتخاب بازیگران باید حدود ۱۵ هزار بازیگر مورد مصاحبه قرار گیرند. بر این اساس می‌توانیم بگوییم تمام مقدمات لازم برای آغاز تصویربرداری از اوایل تابستان ۹۸ در حال فراهم شدن است.

معاون سیمای رسانه ملی با اشاره به دیگر سریال‌های فاخر سیما خاطرنشان کرد: علاوه بر سریال‌های «موسی (ع)» و «سلمان فارسی» چندین سریال الف. فاخر مثل «خواجه نصیرالدین طوسی»، «شهید همت» و «شهید باکری» را نیز در دستور کار داریم و این در حالی است که در دوره جدید سازمان علی رغم مشکلات و محدودیت‌های بودجه‌ای هر سال حداقل ۵۰ درصد بودجه سریال‌سازی تلویزیون را افزایش داده ایم.

معاون سیما در جریان حضور در شهرک تلویزیونی سینمایی ایران (مرحوم زنده یاد علی حاتمی) به همراه داوود میرباقری نویسنده و کارگردان و حسین طاهری تهیه کننده و برخی دیگر از عوامل سریال «سلمان فارسی» از کارگاه‌های لباس، زیورآلات، چرم، رزین، چوب و رنگرزی بازدید کرد و در جریان آخرین اقدامات این مرحله قرار گرفت.

۱۳۹۷/۱۲/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...