نسخه چاپی

آزمون های زائد دایه‌هایی هستند كه خود را مهربان‌تر از مادر نشان می‌دهند

زیر آموزش‌وپرورش در پست جدیدی در صفحه اینستاگرامی رسمی خود، بر حذف آزمون‌های زائد و اختصاص بیشتر زمان كلاس‌های درس بر فعالیت‌های ورزشی و هنری تأكید كرد.

به گزارش نما، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش طی پست تازه‌ای که از طریق صفحه اینستاگرام رسمی خود به اشتراک گذاشت، گزارشی از آخرین تلاش‌ها و جلسات در جهت پیشرفت آموزش‌وپرورش کشور را به مردم ارائه داد.

وزیر آموزش‌ و پرورش درپست جدیدش آورده است:

چهارشنبه بعد از جلسه هیأت دولت، از نمایشگاه دستاوردهای مدارس و مراکز غیردولتی و صنایع آموزشی وابسته در مصلی تهران بازدید کردم.

در آنجا مجدداً تأکید کردم که مفهوم خصوصی‌سازی مورد سوءبرداشت قرار می‌گیرد و دولت تصمیمی در مورد خصوصی‌سازی به شکلی که توسط برخی مطرح می‌شود و در آن هزینه‌های آموزش بر عهده خانواده‌ها قرار می‌گیرد، ندارد.

سپس در همایش تربیت فاطمی شرکت کردم. امسال وزارتخانه برای کاهش هزینه‌ها مراسم بزرگداشت مقام حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها و روز زن را با گرامی داشت هفته تربیت اسلامی و امور تربیتی ادغام کرده بود.

ما تلاش می‌کنیم نقش و سهم کنکور را کاهش دهیم و رقابت‌های فردی جای خود را به فعالیت‌های جمعی دهد. بچه‌ها وقتی شکست می‌خورند باید طعم شکست را باهم بچشند و اگر پیروز می‌شوند باید باهم پیروز شوند؛ این هدف تربیتی ماست.

فعالیت‌های فرهنگی هنری باید به سمت مسابقات گروهی بروند لذا اگر به سمت اقداماتی حرکت می‌کنیم با این رویکرد است ما از تکالیف مرسوم دوره ابتدایی شروع کردیم که به سمت تکالیف مهارت محور بروند.

آزمون‌هایی که تمام انرژی بچه‌ها را به خود می‌گیرد باید حذف شوند؛ این‌ها دایه‌هایی هستند که خود را مهربان‌تر از مادر نشان می‌دهند.

اگر شرایط اجازه می‌داد در دوره ابتدایی از۲۴ساعت درسی، ۱۲ساعت را به فعالیت‌های هنر و ورزشی اختصاص می‌دادم.

نیکمت‌های سخت و تنگ باید جای خود را به میدان‌های وسیع پرورشی دهند.

۱۳۹۷/۱۲/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: