نسخه چاپی

امیدواری زیادی نسبت به «رئیسی» وجود دارد

عضو شورای مركزی جمعیت رهپویان با اشاره به پایان مأموریت آیت‌الله آملی لاریجانی در دستگاه قضا گفت: باید منصفانه گفت كه در این دوره، شاهد روند نسبتاً قابل قبولی بودیم؛ چرا كه افرادی مثل مهدی هاشمی، رحیمی و مرتضوی به زندان رفتند و خط اعدام غارتگران اقتصادی شروع شد و ادامه دارد.

به گزارش نما، پرویز سروری، عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به تغییرات مدیریتی در قوّه قضائیه گفت: دوران آقای آملی لاریجانی، یکی از پرچالش‌ترین دوره‌های قوّه قضائیه بود و با فراز و فرودهای دائمی مواجه بودیم.

وی ادامه داد: باید منصفانه گفت که در این دوره، شاهد روند نسبتاً قابل قبولی بودیم؛ چرا که افرادی مثل مهدی هاشمی، رحیمی و مرتضوی به زندان رفتند و خط اعدام غارتگران اقتصادی شروع شد و ادامه دارد. افرادی مثل فریدون و جهانگیری نیر در معرض تعقیب قضایی قرار گرفتند؛ این‌ها پرونده‌های مثبتی است که قوّه قضائیه با همه چالش‌ها و فشارها و سختی‌هایی که داشت وارد آن‌ها شد و به نوعی این «هزارفامیل» چنبره زده بر قدرت را تا حدودی با چالش مواجه کرد.

سروری با بیان اینکه با این وجود، ما تا رسیدن به سطح مطلوب فاصله زیادی داریم و این موضوع، شرایط را برای آقای رئیسی بسیار سخت می‌کند، تصریح کرد: آقای رئیسی در شرایط پرتوقعی پا به عرصه مدیریت دستگاه قضا می‌گذارد. وی در شرایطی فرمان قوّه قضائیه را به‌دست می‌گیرد که اعتماد عمومی نسبت به مسئولین به شدّت ضربه خورده و خدشه‌دار شده و قسمت عمده‌ای از بازگشت اعتماد مردم به مسئولین، منوط به اقدامات اعتمادآفرینی است که قوّه قضائیه بدون در نظر گرفتن مسائل قوم و خویشی و آقازادگی می‌تواند انجام دهد.

عضو سابق شورای شهر، روزهای نخست آغاز به‌کار دستگاه قضا در دور جدید را تعیین‌کننده روند آینده آن دانست و افزود: بهتر است بگویم که آغاز به کار رئیس جدید قوّه قضائیه در اعتمادبخشی به سرمایه اجتماعی کشور مؤثر است.

سروری ادامه داد: در ۳ سال مسئولیت بر آستان قدس رضوی، سطح توقعات مردم از شخصیت تحول‌گرایی مثل آقای رئیسی بسیار افزایش یافته و مردم، امروز یکی از مسئولین مورد اعتماد خود را ایشان می‌دانند و توقع بسیار زیادی از آقای رئیسی دارند. می‌توان گفت حتی توقعاتی که از قوّه مجریه و مقننه به‌علّت ضعف‌های این دو قوّه تلنبار شده، از دستگاه قضا و آمدن آقای رئیسی وجود دارد.

وی با بیان اینکه رئیسی راه سختی را در قوّه قضائیه در پیش دارد، در عین حال گفت: تا جایی که در این چهل سال در همکاری‌هایی که با وی داشته‌ام نسبت به آقای رئیسی شناخت دارم، ایشان را مرد کارهای سخت دیده‌ام و شجاعت و جسارت لازم در ورود به عرصه‌های پرچالش را در رئیسی دیده‌ام و امیدواری زیادی دارم که وی با برنام و قاطعیت و شجاعت و هزینه کردن از آبروی خود، آبروی از دست رفته برخی مسئولین نظام را برگرداند و اعتماد مردم به نظام را بیش از پیش افزایش دهد.

سروری افزود: امیدواریم با حضور آقای رئیسی، شاهد یک «برگردان» بزرگی در تاریخ انقلاب اسلامی در دستگاه قضا باشیم.

وی با بیان اینکه تحوّل در قوّه قضائیه راه برای تحوّل‌گرایی در قوه مقننه و مجریه باز می‌کند، گفت: حداقل این است که ممکن است مردم احساس می‌کنند برای رسیدن به چشم‌انداز پرشکوه انقلاب، نیاز دارند دقّت بیشتری در مشارکت خود در سطوح اجتماعی- سیاسی داشته باشند.

۱۳۹۷/۱۲/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...