نسخه چاپی

جزئیات جدید از پرونده وكیل سابق ترامپ

روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد یكی از وكیلان مایكل كوهن ایده عفو برای این وكیل سابق و دیرینه رئیس جمهور آمریكا را سال گذشته میلادی در جریان مذاكره‌ای به وكلای رئیس جمهور مطرح كرده بود.

به گزارش نما، ژورنال در این گزارش نوشت: ظاهراً استفن رایان، وکیل مایکل کوهن در مورد احتمال عفو با جیم سکولو، رودی جولیانی و جوانا هندان، وکلای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مذاکره کرد.

این مذاکره ظاهراً چند هفته پس از حمله اف بی ای به خانه، اتاق هتل و دفتر مایکل کوهن صورت گرفت.

براساس گزارش روزنامه وال استریت ژورنال، رایان اشاره کرده بود که اگر موکلش مورد عفو رئیس جمهوری قرار نگیرد احتمالاً همکاری با دادستان‌ها را در نظر خواهد گرفت.

در این گزارش آمده است، وکلای ترامپ در آن زمان ایده عفو کردن کوهن را رد کردند اما جولیانی احتمال عفو را بسیار کم رنگ دانسته بود. او اعلام کرده بود که بعید است ترامپ، همکاران و معاونانش را در بحبوبه تحقیقات کنونی عفو کند.

وال استریت ژورنال در این گزارش نوشت: هیچ سند و اطلاعی درخصوص این که کوهن خودش از این مذاکرات اطلاع داشته یا شخصاً در خواست عفو را مطرح کرده، وجود ندارد.

کوهن که نزدیک به یک دهه به عنوان وکیل دیرینه ترامپ فعالیت کرده بود اخیر در مقابل قانون‌گذاران شهادت داد که ترامپ یک فرد " متقلب" و "نژادپرست" است که در جریانت کمپین انتخاباتی سال ۲۰۱۶ میلادی و همچنین فعالیتش در کاخ سفید به صورت بالقوه در اقدامات کیفری مشارکت داشته است.

کوهن در شهادتش گفت: من هرگز درخواست عفو از جانب آقای ترامپ را مطرح نکرده و یا آن را قبول نکرده بودم.

لنی دیویس که در حال حاضر وکیل کوهن است اوت سال گذشته میلادی پس از آن که موکلش درخصوص اتهامات تخلف بانکی، فرار مالیاتی و نقض مالی کمپین انتخاباتی گناهکار شناخته شد، فرضیه عفو را رد کرد.

کوهن یکی از ۸۱ فرد و شرکتی است که دموکراتهای مجلس نمایندگان روز دوشنبه به عنوان بخشی از تحقیقات درخصوص دولت، فعالیت‌های تجاری و کمپین ترامپ به آنها نامه درخواست سند و مدرک را ارسال کرده‌اند.

۱۳۹۷/۱۲/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...