نسخه چاپی

عضو شورای شهر خواستار رایگان شدن بلیت اتوبوس و مترو ویژه سربازان شد

حجت نظری گفت: ضمن درخواست از همكاران شورای شهر تهران برای توجه به این موضوع در بودجه سال آینده شهرداری تهران از شهردار تهران می‌خواهم كه امكان بهره‌مندی سربازان شریف كشور از كارتهای رایگان یا تخفیف‌دار مترو و اتوبوس در دوران خدمت سربازی برای آنها فراهم شود.

به گزارش نما، حجت نظری در جریان صد و بیست و نهمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: جا دارد به همکاران در شورای شهر تهران و همچنین کارشناسان و دبیران کمیته‌ها و کمیسیونهای شورا ی شهر تهران که ایام بررسی بودجه سال 98 شهرداری تهران فعال هستند خداقوت و خسته نباشید بگوییم و البته از یاد نبریم که زحمت کوشش و انعکاس مطالب مطرح شده در شهر برعهده خبرنگاران است.

وی تصریح کرد: همچنین با توجه به اینکه امروز چهاردهم اسفندماه برابر با سالمرگ دکتر محمد مصدق است، جا دارد از این شخصیت تاثیرگذار تاریخ معاصر نیز یاد کنیم.

نظری در ادامه خطاب به اعضای شورای شهر تهران تصریح کرد: شهرداری تهران برای دانشجویان، دانش‌آموزان، خبرنگاران، معلولان، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، سالمندان و... بلیت‌های رایگان و تخفیف دار را به منظور استفاده بیشتر و آسانتر از مترو و اتوبوس صادر می‌کند و حتما این اقدام باعث می‌شود استفاده از حمل و نقل عمومی افزایش یابد. به عبارتی می‌توان گفت که شهرداری به بسیاری از اقشار جامعه در دریافت تسهیلات و تخفیف‌های ویژه برای حمل و نقل عمومی توجه کرده است اما متاسفانه در این میان، سربازان که حق دریافتی ماهیانه‌شان نیز بسیار اندک است، مورد غفلت قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: همشهریان در آغاز روز و بعد از ظهر از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند حتما شمار زیادی از سربازان را دیدند که از مترو و اتوبوس برای جابه جایی در شهر استفاده می‌کنند و بنده نیز در دیدارها و بازدیدهای مختلفی که داشتم بارها با این مطالبه از سوی سربازان مواجه شدم که چرا حمل و نقل عمومی برای سربازان رایگان نیست. مطالبه‌ای که به نظرم مورد توجه مدیریت شهری و ستاد کل نیروهای مسلح قرار بگیرد.

عضو شورای شهر تهران گفت: از طرفی دیگر ماده 80 قانون خدمت وظیفه عمومی، شهرداریها را موظف کرده با همکاری دیگر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی، تسهیلاتی برای استفاده سربازان از قطار، اتوبوس، ورزشگاه‌ها، گردشگاه‌ها، موزه‌ها، سینماها و... پیش‌بینی کنند.

وی گفت:‌ در همین راست ضمن درخواست از همکاران شورای شهر تهران برای توجه به این موضوع در بودجه سال آینده شهرداری تهران از شهردار تهران می‌خواهم که امکان بهره‌مندی سربازان شریف کشور از کارتهای رایگان یا تخفیف‌دار مترو و اتوبوس در دوران خدمت سربازی برای آنها فراهم شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...