نسخه چاپی

اطلاع شهرداری و مسئولین از تخلف دختر وزیر سابق در لواسان

عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاكید بر اینكه شهرداریها و مسئولین امر از تخلف زیاد و بزرگ در ساخت و ساز غیر مجاز بی اطلاع نیستند، گفت: بعنوان مثال تخلف هزار متری دختر وزیر سابق در منطقه لواسان نشان می دهد كه شهرداریها و مسئولین مرتبط از انجام این تخلف مطلع بودند.

به گزارش نما، سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عصر شهروند ، با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز در منطقه لواسان تهران و دیگر مناطق کشور گفت: در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز اولین مقصر، مجلس شورای اسلامی است چرا که قانون مصوب مجلس، محل ایراد و سوء استفاده است.

وی با اشاره به ماده ۱۰۰ قانون شهرداری تاکید کرد: این قانون تا اصلاح نشود، مشکلات همچنان باقی خواهد بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس این ماده قانونی را محل کسب درآمد و درآمدزایی برای شهرداری دانست و اظهار داشت: برای جلوگیری از تخلفات در ابتدا باید این ماده قانونی را اصلاح کرد.

ابطحی افزود: افراد با سوء استفاده از این ماده قانونی تخلفات را انجام می دهند. یعنی ساخت و ساز غیرمجاز اول انجام می شود و شهرداریها می گویند بسازید و بعد در ماده ۱۰۰ برای تخلفات با پرداخت جریمه، مشکل حل خواهد شد.

وی تاکید کرد: ریشه برخی تخلفات در ساخت و سازهای غیرمجاز، ماده ۱۰۰ قانون شهرداری است و وظیفه مجلس است که این ماده را اصلاح کند.

نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ساخت و سازهای غیر مجاز عده ای که نفوذ، پارتی و آشنا دارند، تلاش می کنند قانون را دور بزنند و حتی برخی آشکارا و بدون مخفی کاری زمین خواری و ساخت و ساز غیر مجاز انجام می دهند.

ابطحی گفت: بعنوان مثال تخلف هزار متری دختر وزیر سابق در منطقه لواسان نشان می دهد که شهرداریها و مسئولین مرتبط از انجام این تخلف مطلع بودند. چرا که این حجم تخلف، قطعا بدون هماهنگی صورت نگرفت.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی باید متخلفان را شناسائی و مجازات کند، افزود: در لواسان که منطقه خوش آب و هواست، این تخلفات با هماهنگی صورت می گیرد و دستگاه قضایی باید رصد و از تخلفات جلوگیری کند.

۱۳۹۷/۱۲/۱۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: