نسخه چاپی

آیت الله مكارم شیرازی:

مردم مجاز به اختصاص یك سوم از وجوهات شرعی خود به سیل زدگان هستند

یكی از مراجع تقلید شیعیان گفت: مردم مجازند یك سوم وجوهات شرعی را به سیل زدگان گلستان اختصاص دهند.

به گزارش نما، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی با صدور بیانیه‌ای نسبت به حوادث سیل اخیر و به رسمیت شناختن اشغال جولان به وسیله اسرائیل، از سوی رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد.

در بیانیه این مرجع تقلید آمده است: ابعاد ویرانی سیل عظیمی که در بخشی از مازندران و گلستان روی داده وسیع‌تر از آن است که تصور شود. گروهی نه تنها خانه خود، بلکه همه چیز خود را از دست داده‌اند و ارتفاع آب در درون خانه‌ها گاه به دو متر رسیده است و نتیجه آن ناگفته پیداست.

در ادامه بیانیه آمده است: آنچه تاکنون از سوی مراکز مسئول برای نجات آنها انجام گرفته خوب است ولی هرگز کافی نیست. دولت باید با جدیت بیشتری وارد این حادثه شود و هر چه در توان دارد برای نجات زندگی این عزیزان به کار گیرد. مردم خیّر و نیکوکار نیز ساکت نمی‌نشینند. دامن همت به کمر زده و برای نجات سیل زدگان از عواقب این حادثه تلاش کنند. در ضمن آنها مجازند از یک سوم وجوهات شرعی خود نیز در این راه استفاده کنند.

در بخش دیگری از بیانیه آیت الله مکارم شیرازی تأکید شده است: به رسمیت شناختن اشغال جولان برخلاف موازین بین المللی است و درست مثل اینکه کسی خانه همسایه را بدون هیچ مدرک حقوقی اشغال کند و جزو خانه خود گرداند. البته این تصمیم کاملاً احمقانه، مورد قبول هیچیک از دولت‌های جهان واقع نخواهد شد و در ضمن پرده از روی نیات پلید آمریکا و اسرائیل برداشت و نشان داد آنها هر کشوری را بتوانند اشغال کنند، جز خود قرار می‌دهند.

در پایان بیانیه آمده است: البته آنها هرگز موفق نخواهند شد به نیت پلید خود جامه عمل بپوشانند ولی زنگ خطری برای همه مسلمین بلکه همه مردم آزاده جهان است. وقت آن رسیده که دولت‌های اسلامی دست به دست هم داده و شرّ اسرائیل غاصب را نه تنها از جولان بلکه از فلسطین اشغالی کوتاه کنند و بدانند خداوند یار و یاور آنها است.

۱۳۹۸/۱/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: