نسخه چاپی

گراهام به ترامپ در خصوص حمایت از خلیفه حفتر هشدار داد

سناتور جمهوری‌خواه به رئیس‌جمهور آمریكا در خصوص حمایت از خلیفه حفتر و وقوع جنگی تمام عیار در لیبی هشدار داد.

به گزارش نما، سناتور لیندسی گراهام، نماینده ایالت کارولینای جنوبی در سنای آمریکا اعلام کرد تماس تلفنی دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور با خلیفه حفتر، ژنرال سابق ارتش لیبی تاثیر ناخوشایندی در منطقه داشته است.

این عضو کمیته روابط خارجی سنا و هم حزبی ترامپ در برنامه «رو در رو با ملت» گفت: از جزئیات گفتگوی تلفنی ترامپ با حفتر اطلاع ندارم، اما این مکالمه تلفنی بر منطقه تاثیر ناخوشایندی داشته است. این مکالمه تلفنی این پیام را القا می‌کند که ما از حفتر حمایت می‌کنیم.

این سناتور که از حامیان رئیس جمهور آمریکا است، گفت حمایت از یک جناح در لیبی درگیر‌ی های داخلی را طولانی‌تر خواهد کرد و می‌تواند منجر به یک جنگ داخلی تمام عیار همانند آنچه در سوریه رخ داد، شود. گراهام یادآور شد: حفتر نمی‌تواند کنترل طرابلس را در دست بگیرد. نخست وزیر این کشور که از سوی سازمان ملل حمایت می‌شود، مورد حمایت ترکیه و قطر قرار گرفته است؛ و اگر ما از یک جناح طرفداری کنیم می‌خواهید اوضاع سوریه را این بار در لیبی بوجود آورید؛ بنابراین به رئیس جمهور توصیه می‌کنم برای آشتی سیاسی در لیبی تلاش کند. اوضاع در لیبی راهکار سیاسی ندارد. حفتر نمی‌تواند با زور نظامی کنترل این کشور را در دست بگیرد.

سناتور گراهام همچنین ترامپ را ترغیب کرد تا یک راهکار سیاسی را در لیبی دنبال کند و در خصوص تشدید تنش‌ها در این کشور که می‌تواند به فرار پناهندگان بیشتر از این کشور بیانجامد، هشدار داد.

خلیفه حفتر که شهروند آمریکاست و پیشتر ساکن ویرجینیا بوده اعلام کرد تلاش می‌کند نیروهایش را به سوی طرابلس برده و با توسل به زور این شهر را در اختیار بگیرد.
ثبت: ۱۳۹۸/۲/۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: