نسخه چاپی

تعطیلی ۹۰ روی داوری‌ها اثر گذاشت!

كاپیتان اسبق استقلال گفت: تا وقتی برنامه ۹۰ روی آنتن می‌رفت، داوران با تمركز بیشتری قضاوت می‌كردند.

به گزارش نما، مهدی امیرآبادی، مدافع- هافبک پیشین استقلال این روز‌ها کنار زندگی کارمندی خود از اتفاقات فوتبال و استقلال غافل نیست. به بهانه بازی استقلال و صنعت نفت آبادان با او همکلام شدیم.
* استقلال نتوانست از سد صنعت نفت بگذرد.
متأسفانه همین‌طور است. برای این بازی من کارشناس برنامه اینترنتی بودم و هنگامی که استقلال به گل رسید، خیلی خوشحال شدم و همان‌جا گفتم استقلال به چرخه قهرمانی لیگ بازگشت، اما در عین ناباوری داور بازی با یک اشتباه وحشتناک این فرصت طلایی را از آبی‌پوشان گرفت.
* اما عده‌ای معتقدند اشتباه داوری هم جزئی از فوتبال است.
بله، من هم اعتقاد دارم اشتباه داوری همه‌جا هست و داوران به دنبال اشتباهات خود چند هفته از قضاوت محروم می‌شوند، اما نباید از یاد برد همین اشتباهات منجر به از دست رفتن زحمات و هزینه‌های چند میلیاردی یک باشگاه برای رسیدن به اهداف‌شان برای یک فصل فوتبالی می‌شود.
* عدم پخش برنامه ۹۰ را تا چه میزان تأثیرگذار بر اتفاقات چند هفته اخیر لیگ می‌دانی؟
صددرصد تأثیرگذار می‌دانم. تا وقتی برنامه ۹۰ روی آنتن می‌رفت، داوران با تمرکز بیشتری قضاوت می‌کردند چرا که پیش خود می‌گفتند بی‌شک قضاوت اشتباه من در برنامه ۹۰ مورد بررسی قرار می‌گیرد و امتیازات من پایین می‌آید و نمرات منفی در کارنامه من ثبت خواهد شد، اما حقیقت امر این است که نباید، چون ۹۰ نیست، چنین دیدگاهی بر داوران حکمفرما شود.
* هواداران پرسپولیس از فرهاد مجیدی انتقاد کرده و حساسیت او در خصوص مطرح کردن فوتبال کثیف را به نوعی فرار رو به جلو مطرح می‌کنند.
حساسیت به خرج دادن نیست. چیزی که عیان است، چه حاجت به بیان است؟ اتفاقاً حرف‌های فرهاد حق است. شما توجه داشته باشید استقلال چنانچه اسیر اشتباه داوری نمی‌شد، ۵۶ امتیازی می‌شد و بازی آخر که با سپیدرود است را خیلی امیدوارانه به میدان می‌رفت تا با کسب ۳ امتیاز آن به فکر قهرمانی باشد. با احترام به تیم سپیدرود و هواداران آن باید بگویم کسب ۳ امتیاز بازی خانگی استقلال مقابل سپیدرود به مراتب آسان‌تر از پیروزی پرسپولیس برابر پارس جنوبی در گرمای وحشتناک منطقه عسلویه و جم است. بازی آسان استقلال و در مقابل سختی کار شاگردان برانکو بی‌شک برای سرخپوشان همراه با استرس خواهد بود. در فوتبال هیچ چیز مشخص نیست و تمامی زیبایی‌های فوتبال به قابل پیش‌بینی نبودن اتفاقات آن است.
* ارزیابی شما از حضور کوتاه‌مدت فرهاد مجیدی در استقلال چیست؟
قبل از آمدن فرهاد در جمع دوستان پیشکسوت گفتم فرهاد اسطوره باشگاه است و زود است سرمربی استقلال شود چرا که فرهاد از تجربه لازم برای هدایت تیم بزرگی، چون استقلال بهره‌مند نیست. فرهاد و منصوریان هر دو از دوستان من هستند و از اعضای خانواده بزرگ استقلال، اما قطعاً با دانش‌افزایی لازم می‌توانند سال‌های زیادی برای استقلال مربیگری و افتخارآفرینی کنند.
* پیشنهاد شما برای نیمکت فنی استقلال در فصل آینده چیست؟
به نظرم باید یک مربی درجه یک خارجی را جذب کنند البته نه یکی مثل شفر بیکار که در دبی نشسته بود و با زرنگی دلالان او را آوردند و با آمدن او شوکی به تیم وارد کردند. جالب اینجاست پیرمرد آلمانی پس از مدتی که از حضورش در استقلال گذشت، با پسرش تماس گرفت و گفت بابا بیا که جای خوبی گیر آوردم و پسرش نیز خیلی زود در جمع کادر فنی استقلال قرار گرفت، غافل از آنکه اصلاً او آنالیزور نبوده و نیست. شکر خدا حرف‌های ما از سر دلسوزی و بهتر شدن اوضاع باشگاه است وگرنه من کارمند هستم و نیازی به هیچ‌کس ندارم.
* باخبر شدیم بهنام صفوی از هنرمندان استقلالی دار فانی را وداع گفت.
خیلی متأسف شدم از شنیدن خبر فوت بهنام. او از معدود هنرمندانی بود که از گفتن اینکه استقلالی هستم، ابایی نداشت. در تمامی کنسرت‌هایش می‌گفت با افتخار استقلالی هستم. ضایعه درگذشت این هنرمند را به خانواده محترمش و جامعه هنری و همچنین هواداران استقلال تسلیت می‌گویم و امیدوارم خدای منان به خانواده او صبر بدهد.
ثبت: ۱۳۹۸/۲/۲۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: