نسخه چاپی

هشدار به حاكمان قطر

رئیس ستاد كل نیروهای مسلح گفت: به رغم وضعیت اسف‌بار ناشی از طوفان سندی و ضرورت رسیدگی به اوضاع مردم آسیب دیده آمریكا، دولت این كشور به فكر ایجاد فتنه جدید در سوریه است.

به گزارش نما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران سردار سید حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تبریک عید سعید غدیر به محضر مبارک حضرت ولی عصر (عج) و نایب برومندش امام خامنه‌ای و ملت انقلابی و ولایی ایران، با تأکید بر اینکه عید غدیر یادآور اقدام تاریخ‌ساز رسول اعظم (ص) در تحکیم ساختار حکومتی و ولایتی اسلام است، اظهار داشت: طوفان سندی در ایلات متحده آمریکا که موجب تاسف مردم برای ملت آمریکا است، حادثه تاریخی طوفان شن در صحرای طبس ایران را به یاد می‌آورد.

وی افزود: مردم ستم دیده آمریکا تاوان اشتباهات دولت‌های خود در عدم رعایت مسایل زیست‌محیطی و حقوق بشر و تجاوزگری را می‌پردازند؛ اگر هیأت حاکمه آمریکا به جای دست‌اندازی به سایر نقاط جهان به فکر ملت خود و کنترل مقررات محیط زیست در سرمایه‌گذاری‌های صنعتی بودند، امروز خسارات به این وسعت و کمک رسانی‌های تا این حد ضعیف را شاهد نبودیم.

عضو شورای عالی امنیت ملی در ادامه با اشاره به اینکه دولت آمریکا به رغم روبرو شدن با وضعیت اسف‌بار ناشی از طوفان سندی و ضرورت رسیدگی به اوضاع مردم آسیب‌دیده بعنوان اولویت اول فراروی خود، متأسفانه به فتنه انگیزی‌های جدید در سوریه متمرکز شده است، گفت: عجیب است که دولت امریکا در این وضعیت ناهنجار، همچنان به فکر ایجاد فتنه جدید در سوریه است.

سرلشکرفیروزآبادی همچنین افزود: نکته حائز اهمیتی که جهانیان و بخصوص مردم آمریکا باید به آن توجه کنند آن است که حاکمان آمریکا به کمک کشوری که کانون حمایت از القاعده است و رهبر آن کشور حسب اطلاع دقیقی که به دست آمده است، عضو یا رهبر القاعده است، می‌خواهد آتش افروزی دیگری را در کشور سوریه برنامه‌ریزی کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: به کشور مسلمان همسایه و دوستمان قطر توصیه می‌کنم با ورود در دام فریب آمریکایی‌ها، امنیت خود را بیش از این به مخاطره نیندازد. مسلمانان بایستی در قطع دست آمریکا از کشورهای اسلامی متحد شوند و به یکدیگر کمک کنند نه اینکه دستیار و همکار کاخ سفید شوند.

وی در پایان با آرزوی صلح، برادری و آرامش برای همه ملت‌های مسلمان تصریح کرد: نهضت بیداری اسلامی یا بهار عربی پاسخ اشتباهات بزرگ سران عرب در گذشته است، امروز نخبگان جهان اسلام بیدارند و با دقت اینگونه اشتباهات را دنبال می‌کنند.
ثبت: ۱۳۹۱/۸/۱۲

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...