نسخه چاپی

رویترز از بی تاثیر بودن تحریم‌های صنایع پتروشیمی ایران

خبرگزاری رویترز با استناد به تحلیل برخی مقامات و تحلیل‌گران آمریكایی گزارش داد كه تحریم‌های جدید اعمال شده بر بخش پتروشیمی ایران از سوی وزارت خزانه‌داری آمریكا تاثیر چندانی نخواهد داشت.

به گزارش نما، یک تحلیلگر و یک مقام سابق وزارت خزانه‌داری آمریکا گفته‌اند که تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا بر بخش صنایع پتروشیمی ایران تنها تأثیر خفیف خواهند داشت چراکه شرکت‌های غیر آمریکایی پیش از این نیز به خاطر تحریم‌هایی که وجود داشتند از تجارت با بخش پتروشیمی ایران خودداری می‌کردند.

اخبار سیاسی- طبق تحریم‌هایی که پس از خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای ایران در پنجم نوامبر اعمال شد، هر کسی که معامله قابل توجهی در زمینه محصولات پتروشیمی ایران انجام دهد مشمول یک سری تحریم‌ها می‌شد.

سوزان مالونی از اندیشکده بوکینگز تشریح کرد که تحریم های اخیر آمریکا «یک گام عادی دیگر است که فکر می‌کنم ردیفی اضافی و تعمدی از محدودیت‌هاست».

یک مقام سابق وزارت خزانه‌داری آمریکا که می‌خواست نام او فاش نشود گفت که تحریم‌های جدید تأثیر کمی خواهند داشت چرا که بیشتر شرکت‌ها با فعالیت بین‌المللی تا کنون معامله با ایران را متوقف کرده‌اند و این تحریم‌های جدید اقدامی صرفاً در چارچوب «روابط عمومی» بوده است.

وی همچنین گفت که این برای برجسته نشان دادن فشار سیاسی روش خوبی است.

مطلب پیشنهادی
كشف داروى ضد سفيدى مو در ايران خیال همه رو راحت کرد!!

كشف داروى ضد سفيدى مو در ايران خیال همه رو راحت کرد!!

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه ۱۷ خرداد به وقت واشنگتن در بیانیه‌ای تحریم‌های ظالمانه جدید علیه ایران اعلام کرد.

طبق این بیانیه‌، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و همچنین ۳۹ شرکت وابسته به صنایع پتروشیمی خلیج فارس تحریم شده‌اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود ادعا کرده است که شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران ارتباط دارد و به تنهایی نیمی از صادرات پتروشیمی ایران را عهده‌دار است.

تحریم‌های یکجانبه علیه صنعت پتروشیمی کشورمان در حالی از سوی آمریکا اعلام شده که محدودیت‌ها و تحریم‌های ظالمانه این کشور بر دیگر بخش‌های صنعت کشورمان از جمله نفت و معادن با اعتراضات جهانی مواجه شده است.


۱۳۹۸/۳/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...