نسخه چاپی

انتقاد ترقی از تعلل اروپایی‌ها در فرصت برجامی ایران

عضو حزب موتلفه اسلامی با انتقاد از تعلل اروپایی‌ها در گام جدید برجامی ایران گفت: دلیلی ندارد همچنان در برابرشان صبور باشیم.

به گزارش نما، حمیدرضا ترقی، عضو حزب موتلفه اسلامی، با اشاره به فرصت‌هایی که ایران در قالب برجام به اروپا داد، گفت: اقدام اخیر شورای عالی امنیت ملی دیرهنگام بود، چراکه باید زودتر شورای نظارت بر برجام تصمیم به مقابله به مثل می‌گرفت و این تاخیر فشار زیادی روی مردم آورد و به مردم مشکلات عدیده‌ای را تحمل کردند.

اخبار سیاسی- وی ادامه داد: از طرفی وقتی موضع اروپا و آمریکا مشخص است دلیلی ندارد که ما همچنان امیدوار باشیم و بدون هیچ پایه و اساسی صبر و مدارا کنیم.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اقدام برجامی ایران نه تنها برای ایجاد مشکل برای اروپا و آمریکا نمی‌کند و مفاد حقوقی برجام به اجازه می‌دهد که بتوانیم ۳.۵ درصد غنی سازی داشته باشیم، برای تامین نیروگاه بوشهر مشکلی برای آن‌ها پدید نمی‌آورد.

ترقی خاطرنشان کرد: ما باید هرچه زودتر پروژه تحقیقاتی و تولید سانترفیوژ را در سایت فوردو آغاز کنیم و به نظر من ۶۰ روز فرصت زیادی است و حداکثر باید دو هفته زمان می‌دادند تا اروپایی‌ها اقدامات لازم را انجام دهند و دلیلی برای این نوع تاخیر‌ها در اقداماتی که اروپایی‌ها متعهد بودند، وجود ندارد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی به پیش‌بینی در مورد اقدامات احتمالی اروپا پرداخت و تصریح کرد: اروپایی‌ها بعد از این ۶۰ روز ممکن است گشایش‌هایی در زمینه انتقال ارز ایجاد کنند، اما کار اساسی آن‌ها جبران بدعهدی‌های آمریکا بود، که عملا کاری انجام نمی‌دهند.

مطلب پیشنهادی
کیلویی 8 هزار تومان زیر قیمت بازار، برنج طارم هاشمی درجه یک!

کیلویی 8 هزار تومان زیر قیمت بازار، برنج طارم هاشمی درجه یک!

ترقی در پایان با تاکید بر اینکه اقدام شورای عالی امنیت ملی اقدام خوب اما ناقص بود، خاطرنشان کرد: متاسفانه دولت زمینه‌ای برای جبران خسارات نگذاشته است، باید روند قبلی هسته‌ای خود را به نقطه صفر برسانیم و از نقطه صفر مجددا فعالیت هسته‌ای را آغاز کنیم.


۱۳۹۸/۳/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: