نسخه چاپی

وزیر انرژی روسیه: از ایران حمایت می‌كنیم

وزیر انرژی روسیه تأكید كرد كه تحریم‌ها علیه صادرات نفت ایران نه تنها كاملاً بی نتیجه هستند، بلكه اوضاع در كل منطقه خلیج فارس را بی‌ثبات كرده‌اند و مسكو اقدامات محدودكننده آمریكا را كاملاً غیرقانونی دانسته و از تهران حمایت می‌كند.

به گزارش نما، "الکساندر نوواک" وزیر انرژی روسیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «سی.ان.بی.سی» آمریکا تاکید کرد، تحریم‌ها علیه صادرات نفتی ایران اوضاع در کل منطقه خلیج فارس را بی‌ثبات کرده و در عین حال هیچ نتیجه ای نداشته است

اخبار سیاسی- نوواک گفت: «در رابطه با اقدامات محدودکننده علیه صادرات نفت ی ایران ما از تهران حمایت می‌کنیم. ما معتقد هستیم که این تحریم‌ها غیرقانونی است و مورد تایید سازمان ملل قرار ندارند. این اقدامات به طور جدی اوضاع در منطقه را بی ثبات کرده است. این وضعیت نه تنها در ایران که تحریم‌ها علیه این کشور اعمال شده، بلکه در کل منطقه خلیج فارس قابل مشاهده است و مهمتر از همه آن است که این تحریم ها هیچ نتیجه‌ای هم ندارند.»

وزیر انرژی روسیه تاکید کرد که اصلاً چنین عقیده‌ای ندارد که ایران دلیل بی ثباتی اوضاع کنونی در منطقه باشد.

نوواک در پاسخ به سئوال دیگری یاد آور شد که قیمت کنونی نفت مطابق با شرایط کنونی بازار است و اگر قیمت فعلی حفظ شود، این نتیجه قابل رضایت خواهد بود. وزیر انرژی روسیه یادآور شد که تصویب منشور مربوط به همکاری‌های نامحدود کشورهای اوپک+ پاسخی به افزایش تولید نفت در ایالات متحده نبوده و این دو مسئله به هم ارتباطی ندارند.

۱۳۹۸/۴/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...