نسخه چاپی

مالیات بر خانه‌های خالی اجرایی می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: در رابطه با قانون مالیات بر خانه‌های خالی نیازمند سیستم‌های اطلاعاتی جامع هستیم كه با همكاری سازمان امور مالیاتی كشور این قانون به زودی اجرا خواهد شد.

به گزارش نما، محمد اسلامی در خصوص مالیات بر خانه‌های خالی اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی بازار مسکن، خانه‌های خالی عاملی شده اند که این بازار را در تله قرار داده و در صورتی که این خانه‌ها مورد استفاده قرار گیرند، باعث گردش سرمایه و رونق در بازار مسکن می‌شود.

اخبار اقتصادی- وی در ادامه افزود: در رابطه با اجرایی کردن این قانون باید سیستم‌های جامع اطلاعاتی در کشور ایجاد شود، این قانون به زودی با همکاری سازمان امور مالیاتی در کشور اجرا خواهد شد تا به رونق تولید مسکن در کشور نیز کمک شود.

وزیر راه و شهرسازی در رابطه با نقش دولت در اجاره نشینی تصریح کرد: دولت هیچگاه مداخله‌ای بر قیمت و تعرفه‌های این بخش نداشته و فقط در خصوص مشکلات حقوقی اجاره نشینان ورود می‌کند.

اسلامی خاطر نشان کرد: در خصوص صاحب خانه‌هایی که رعایت حال مستاجران را می‌کنند طرح‌های تشویقی به مجلس ارائه شده که با استقبال کمیسیون عمران نیز همراه بود از جمله این طرح‌ها می‌توان به معافیت‌های مالیاتی اشاره کرد.
ثبت: ۱۳۹۸/۴/۱۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...