نسخه چاپی

بادامچیان: اینستكس بسته‌ای حقارت‌آور و غیرمفید است

دبیركل حزب مؤتلفه با اشاره به تلاش‌های اخیر رئیس‌جمهور فرانسه برای حفظ برجام گفت: اروپایی‌ها به جای وعده‌های بی‌فایده به تعهداتشان در برجام عمل كنند.

به گزارش نما، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه در پایان نشست دبیران این حزب با اشاره به توقیف نفتکش انگلیسی توسط نیروی دریایی سپاه گفت: دخالت دولت‌های استعماری انگلیس یا آمریکا ، تجاوز به حقوق ملت‌ها و کشورهای منطقه است و بر مبنای حق حاکمیت و حفظ استقلال سرزمینی و دریایی، ایران حق دارد به هرگونه تجاوز از جانب هر دولتی، پاسخی بازدارنده بدهد.

اخبار سیاسی- وی با تأکید بر اینکه پهپاد آمریکایی متجاوز سرنگون، هر کشتی متخلفی توقیف و هر نوع تجاوزی از این دست خنثی می‌‌شود،‌ ابراز کرد: دولت‌های استعماری باید عواقب وخیم تجاوزگری را پیش‌بینی کنند. انگلستان باید بداند که دوران زورگویی استعماری سپری شده و توقیف غیرقانونی نفتکش و اقدامات اینچنینی، پاسخ جدی و قاطع ایران را در پی خواهد داشت.

بادامچیان گفت: همه شناورهای دریایی می‌توانند در سایه قدرت و امنیت پایدار ایران در محدوده آب‌های ما تردد کنند، به شرط آنکه حاکمیت ایران و قوانین را محترم بشمارند و ابزار سیاست‌های متجاوزانه نباشند.

وی اظهار کرد: بارها گفته‌ام که ترامپ معمولاً برای آمریکا آبروریزی و رسوایی به بار می‌آورد و مردم آمریکا باید به فکر رئیس‌جمهوری تعقل‌گرا و سلامت باشند. موضوع ساقط کردن پهپاد ایرانی بر فراز تنگه هرمز، یکی از این رسوایی‌های مفتضح بود که نشان داد رئیس‌جمهور آمریکا که فرماندهی قوای مسلح آمریکا را به‌عهده دارد تا چه اندازه از واقعیات دور است.

**اروپایی‌ها به جای وعده‌های بی‌فایده به تعهداتشان عمل کنند

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه درباره مذاکرات رئیس‌جمهوری فرانسه با رئیس‌جمهوری ایران گفت: دولت‌های اروپایی به جای پیشنهادهای بی‌فایده، به تعهدات خود در برجام عمل کنند. پیشنهادهای آنها از جمله فرانسه زمانی که به 11 تعهد قراردادی عمل نمی‌کنند و تحریم‌ها را ادامه می‌دهند، چه ارزشی دارد؟

وی افزود: از رئیس‌جمهوری تعجب می‌کنم که موضوع اینستکس را مطرح می‌کند؛ در حالی که معلوم است اینستکس بسته‌ای حقارت‌آور و غیرمفید است و ملت ایران این نوع پیشنهادهای غیرعملی را قبول ندارد.

بادامچیان با تبریک پیروزی‌های ملت شجاع یمن و مقاومت ثمربخش آنها گفت: بی‌شک ملت قهرمان یمن در سایه اتکال به خداوند منان و مقاومت، پیروزی‌های بزرگتری را شاهد خواهد بود.

بادامچیان گفت: امارات متوجه سیاست غلط خود شده است و اگر در جبران آن تسریع کند، به سود مردم آن کشور خواهد بود. سعودی‌ها نیز اگر متوجه خطاهای فاحش شده‌اند، جنایات خود را در یمن به پایان برسانند و از نوکری آمریکا دست بردارند و با ملت صبور عربستان همراه شوند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی درباره دیدار مهم و سرنوشت‌ساز ائمه محترم جمعه کشور با ولی امر مسلمین، این دیدار را یک رویداد مهم سیاسی دانست که در گام دوم اثرات آن آشکار می‌شود.

وی اظهار کرد: نهاد مهم ائمه جمعه، نهادی قوی و مردمی است و امام جمعه از زمره فرهیختگان دینی و علمی است. 10 توصیه مهم رهبر معظم انقلاب، منشور این نهاد مردمی،‌دینی و سیاسی است که ان‌شاءالله در گام دوم انقلاب اسلامی زمینه‌ساز پیشرفت و عظمت اسلام و مسلمین خواهد بود.

بادامچیان تأکید کرد: پیوستگی امامت جمعه با مردم و با نظام و استواری مقام آنها در سایه‌سار نصب ولایت، موقعیت مهمی است تا حرکت مردمسالارانه اسلامی در جهت وحدت و یکپارچگی مردم و حضور آگاهانه آنها در همه صحنه‌ها روز به روز تقویت شود.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان از حضور و حرکت بانوان در مسیر ترویج و تبیین حجاب به عنوان یک ارزش دینی و میراث تمدن فرهیخته ایران و ایرانی قدردانی کرد.

وی ابراز کرد: حجاب و عفاف موجب تقویت بنیان خانواده، کرامت زن، پیوند بهتر و صمیمی‌تر همسران و آرامش، عزت و سلامت جامعه است.


ثبت: ۱۳۹۸/۴/۳۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: